logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Saeco SUP021YNR - dostosowanie elektroniki po wymiana młynka na nowszy typ

f-lexa 28 Mar 2020 08:43 1011 5
REKLAMA
  • #1 18566487
    f-lexa
    Poziom 15  
    Posty: 265
    Ocena: 7
    Witam. Ponieważ starego typu zębatki (63 zęby) nie są dostępne, musiałem wstawić cały moduł młynka (wraz z silnikiem) na nowszy typ. Oczywiście pojawia się błąd pustego zasobnika kawy. Proszę o informacje, które elementy modułu elektronicznego należy wymienić i na jakie wartości.
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

    Zdjęcie modułu elektroniki.
    Saeco SUP021YNR - dostosowanie elektroniki po wymiana młynka na nowszy typIMG_202003...04142a.jpg (345.5 kB)Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 18583530
    f-lexa
    Poziom 15  
    Posty: 265
    Ocena: 7
    Doprowadzenie urządzenia do używalności wymagało dwóch zabiegów.
    1. Wymiany czujnika obrotów zębatki młynka. (brak impulsów na wyjściu)
    2. Przeróbki modułu elektronicznego (widoczna na zdjęciu), która umożliwia wyregulowanie punktu zadziałania ostrzeżenia o pustym zasobniku. Zastosowano potencjometr R73-10Kom i rezystor R74-22Kom
    Saeco SUP021YNR - dostosowanie elektroniki po wymiana młynka na nowszy typIMG_202004...82854a.jpg (314.52 kB)Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 20866932
    pphustampa
    Poziom 3  
    Posty: 7
    witam kolegę
    Mogę prosić o pomoc naprawiam sobie stary express saeco i wypadły mi 2 kabelki
    Wnętrze ekspresu do kawy Saeco z widoczną płytką drukowaną i kolorowymi przewodami.
    Widok wnętrza ekspresu do kawy Saeco z widocznymi wyciągniętymi przewodami.
    https://obrazki.elektroda.pl/4004632300_1702895296.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/4579243200_1702895301.jpg
    Może ktoś mi podpowie co to jest?
    Z góry dziękuję
  • REKLAMA
  • #4 20872252
    f-lexa
    Poziom 15  
    Posty: 265
    Ocena: 7
    Witam. Nie mam obecnie takiego sprzętu, więc nie podpatrzę co to za połączenie. Na załączonych zdjęciach widać, że przewody idą od PCB z okolic radiatora oraz że na przewodach są filtry przeciwzakłóceniowe. Zgaduję, że powinny iść do szczotek silnika. Pozdr.
  • REKLAMA
  • #5 20916595
    damiankarbowski
    Poziom 2  
    Posty: 3
    A te dwa przewody to nie od słonika młynka przypadkiem?
  • #6 20926826
    ssss
    Poziom 38  
    Posty: 3368
    Pomógł: 469
    Ocena: 1790
    Te dwa przewody ida na motor mlynka a ten zielony przewod jest zle podlaczony to jest przewod masowy.
REKLAMA