logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podłączenie wideodomofonu FERMAX 5606 Budynek wielorodzinny.

Lukeroux 28 Mar 2020 18:10 1068 1
  • #1 18567694
    Lukeroux
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Dzień dobry,

    Jestem laikiem, ale chciałem zamontować samodzielnie wideodomofon fermax 5606. Budynek wielorodzinny. Wcześniej zamontowany był zwykły fermax 3990. Podłączony trzema podwójnymi kablami pod L, + i -. Tak samo podłączyłem nowy wideodomofon i działa prawie wszystko oprócz widoku z kamery, ze ściany wystaje jeszcze jeden nieużywany W poprzednim domofonie kabel, również podwójny, kostka video, która według instrukcji należy podłączyć do złącza domofonu ma wejścia V i M, V to Sygnał, M to oplot. Powinienem podzielić ten 4 kabel na dwa, czy czegoś po prostu brakuje w instalacji? Firma serwisująca domofony w budynku potwierdziła, ze ten model powinien działać, proponują sprzedaż, oraz montaż tego modelu w dosyć pokaźnej cenie. Czy mogę prosić o jakieś sugestie i podpowiedzi?
  • #2 18567931
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2079
    Zacznijmy od tego, że stary unifon to zapewne Ref. 3390, a nie 3990.
    Oprócz, żył magistrali (+,-, L) trzeba oczywiście podłączyć też sygnał wideo (V,M), do czego zresztą sam już doszedłeś.
    Problem w tym, że tu nie ma żadnego standardu, a jego dobór zależy od widzimisia firmy, która to instalowała, czyli nie można zdalnie podpowiedzieć, np. zielony - M, biały od zielonego -V, bo to jest zgadywanie. Często firmy w ogóle nie podłączają tych żył od strony dystrybutorów i wtedy z poziomu mieszkania nigdy sam tego nie uruchomisz. Chodzi o to, że lokatorzy (np. Ty) zaczynają sami kombinować z podłączeniami i blokują lub w ogóle uszkadzają system w całym bloku.

    Pozdrawiam
REKLAMA