Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMV50E70EU/43 - nie odpompowuje wody

zlacze 28 Mar 2020 22:04 123 0
 • #1
  zlacze
  Poziom 2  
  Witam.
  Mam problem ze zmywarką. Przestała myć i wyświetlił się kranik, więc poszperałem -> prawdopodobnie nieszczelna miska, woda pod zmywarką czujnik przeciekania blokuje zmywarkę,
  Porozkręcałem i niestety w trakcie demontażu wyrwałem wtyczkę z pompo-grzałki (tą zasilającą pompę a nie grzałkę), znowu poszperałem i podłączyłem wtyczkę (trzy fioletowe kable) wtyczka na sterowniku sześcioro pinowa, trzy pierwsze piny (1, 3, 5) do pompy wypompowującej wodę i trzy następne (7, 9, 11) do pompy myjącej (do wyrwanej wtyczki), znalazłem że należy połączyć pin 7 (wtyczki na sterowniku) z pinem 1 na wtyczce pompy i odpowiednio 9 z 2 i 11 z 3.

  Ale niestety zmywarka nie pracuje, tzn. po podłączeniu zasilania, włączeniu i zamknięciu zmywarki coś się dzieje, bo słychać przekaźniki w sterowniku, jakby pluska pompa myjąca i nic. Sterownik wygląda przyzwoicie, żadnych przepalonych ścieżek itp., rezystor 100Ω ma 100Ω, napięcia stałe na "dużym kondensatorze" obecne, woda w zmywarce jest :).

  Dodam, że przed rozebraniem przechyliłem zmywarkę aby usunąć wodę spod czujnika i zmywarka ruszyła i wykonała cały program. Więc chyba coś namieszałem po wyrwaniu wtyczki albo nieszczęśliwy zbieg i coś padło dodatkowo, albo w trakcie wyrwania/naprawiania coś poszło nie tak. Proszę o podpowiedź, co mogę sprawdzić aby wykonać krok do przodu w tej przygodzie, z góry dziękuję. Pozdrawiam.

  Update:
  Zmywarka ruszyła, tak naprawdę nie zrobiłem nic, tzn zmieniłem program na kieliszki i ruszyła, wypompowuje wodę, pobiera wodę i dochodzi do etapu uruchomienia pompy myjącej, ale pompa myjąca tak jakby nie miała siły ruszyć tylko plumka i koniec,
  być może pomyliłem się w podłączeniu zerwanej wtyczki czy mógłby ktoś sprawdzić czy podłączenie opisane wyżej jest poprawne (należy połączyć pin 7 (wtyczki na sterowniku) z pinem 1 na wtyczce pompy i odpowiednio 9 z 2 i 11 z 3) ew co mogę sprawdzić jeszcze?
  Pozdrawiam zlacze
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze