Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa 1.7 dti - Opel Corsa 1.7dti odpala po 5s gaśnie

radostreet 29 Mar 2020 12:35 1284 4
    radostreet
    Level 9  
    Witam mam problem z autem Corsa C 1.7dti po wielu próbach auto udało się odpalić niestety silnik działa 5s potem gaśnie i tak cały czas. Na plaku odpala normalnie filtr paliwa jest niby ok było trochę mało ropy to zalalem go na fula. Tylko teraz pytanie czy coś się stało z elektryką czy może cos z paliwem. Auto wcześniej odpalało normalnie tylko długo stało około roku.
    Trawik
    Level 26  
    Jakieś błędy w sterowniku są?
    radostreet
    Level 9  
    Tego nie wiem nie miałem czasu go zdiagnozować ale myślę że napewno są jakieś.
    świerszcz.UK
    Level 22  
    Dochodzi paliwo w ogóle?
    F50
    Level 16  
    Do sprawdzenia podstawowe rzeczy w tym silniku:
    - Filtr paliwa: w szczególności uszczelka pokrywy - czy nie jest sparciała oraz oringi na wężykach - z biegiem czasu parcieją.
    Przerabiałem to w kilku Y17DT, przy wymianie filtra paliwa, zmieniam od razu uszczelkę pokrywy obudowy filtra i oringi na wężykach.
    Auto stało długo, trzeba wziąć jeszcze pod uwagę czynniki atmosferyczne jak temperatura, wilgoć.

Druga sprawa to diagnostyka - trzeba odczytać błędy jak napisał Trawik.
    Najprostsza metoda jeśli nie masz komputera do diagnostyki, to metoda odczytu gaz, hamulec, pozycja stacyjki na zapłon: Kody błyskowe
    Przykład nr 2
    Spis błędów: DTC OPEL
    Jeśli posiadasz interfejs ELM327 to płatna aplikacja Scan My Opel daje radę z silnikami Y17DT - tylko podpinając Corsę C, wybierasz jako model Astra G aby nawiązać połączenie z ECU.
    Rozumiem, że po dłuższym postoju akumulator jest naładowany a na desce nie mruga kontrolka immobilizera?