Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa 1.7 dti - Opel Corsa 1.7dti odpala po 5s gaśnie

radostreet 29 Mar 2020 12:35 654 4
    radostreet
    Level 9  
    Witam mam problem z autem Corsa C 1.7dti po wielu próbach auto udało się odpalić niestety silnik działa 5s potem gaśnie i tak cały czas. Na plaku odpala normalnie filtr paliwa jest niby ok było trochę mało ropy to zalalem go na fula. Tylko teraz pytanie czy coś się stało z elektryką czy może cos z paliwem. Auto wcześniej odpalało normalnie tylko długo stało około roku.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Trawik
    Level 26  
    Jakieś błędy w sterowniku są?
    radostreet
    Level 9  
    Tego nie wiem nie miałem czasu go zdiagnozować ale myślę że napewno są jakieś.
    świerszcz.UK
    Level 22  
    Dochodzi paliwo w ogóle?
    F50
    Level 16  
    Do sprawdzenia podstawowe rzeczy w tym silniku:
    - Filtr paliwa: w szczególności uszczelka pokrywy - czy nie jest sparciała oraz oringi na wężykach - z biegiem czasu parcieją.
    Przerabiałem to w kilku Y17DT, przy wymianie filtra paliwa, zmieniam od razu uszczelkę pokrywy obudowy filtra i oringi na wężykach.
    Auto stało długo, trzeba wziąć jeszcze pod uwagę czynniki atmosferyczne jak temperatura, wilgoć.

Druga sprawa to diagnostyka - trzeba odczytać błędy jak napisał Trawik.
    Najprostsza metoda jeśli nie masz komputera do diagnostyki, to metoda odczytu gaz, hamulec, pozycja stacyjki na zapłon: Kody błyskowe
    Przykład nr 2
    Spis błędów: DTC OPEL
    Jeśli posiadasz interfejs ELM327 to płatna aplikacja Scan My Opel daje radę z silnikami Y17DT - tylko podpinając Corsę C, wybierasz jako model Astra G aby nawiązać połączenie z ECU.
    Rozumiem, że po dłuższym postoju akumulator jest naładowany a na desce nie mruga kontrolka immobilizera?