Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres do kawy Saeco Intuita HD8750 nie mieli i nie zaparza kawy

meggi311 31 Mar 2020 10:25 1044 2
    meggi311
    Level 2  
    Witam, jakiś czas temu w ekspresie przestał mi działać młynek do kawy. Ikonka parzenia kawy w ogóle nie działała pozostałe świeciły się i można było spuszczać wodę. Oddałam ekspres do serwisu ale koszty naprawy przekroczyły moje możliwości finansowe. Ze specyfikacji sprawdzania dowiedziałam się, że do wymiany jest silnik młynka, uszczelka głowicy zaparzacza, króciec zaparzacza i jakieś tam czyszczenia i odkamieniania. Koszt naprawy był duży bo wynosił 649 zł. Zaczęłam trochę szperać w temacie i trafiłam do małego sklepiku gdzie sympatyczny pan powiedział, że zanim wymienię silnik młynka to warto by było sprawdzić szczotki. Brawo, Pan miał rację!!!! Szczotki wymienił mi na miejscu (25 zł !!!), w domu zamontowałam cały silnik i ... młynek zadziałał!! No ale problem jest nadal, a mianowicie młynek pracuje kręci ale nie wiem dlaczego nie pobiera kawy i tym samym jej nie mieli i nie zaparza. Ekspres uruchamia się prawidłowo, nie świeci żadna kontrolka z problemem i nie wiem co się dzieje. Może ktoś z was podpowie mi co to jest króciec zaparzacza, gdzie się znajduje i czy może mieć wpływ na mój problem. Byłabym bardzo wdzięczna bo już tęsknie za pyszna kawą. A i jeszcze co z ta uszczelką głowicy, czy to ważne i czy może mieć wpływ? Magda
    meggi311
    Level 2  
    Dziękuje bardzo za pomoc, problem rozwiązany
    Pozdrawiam