Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rejestracja obrazu w samochodzie

Zibi_13 30 Sep 2005 19:53 2839 9
Optex
    Zibi_13
    Level 12  
    Miałem drobną kolizję drogową, i szybko się okazało że i ja, i mój oponent mamy całkowicie inne zdanie na temat zaistniałego zdarzenia.
    Pomyślałem sobie że wszystko wyjaśnłby filmik z momentu kolizji.
    Mógłby to być aparat fotograficzny, albo jakaś kamerka nagrywająca w pętli. Starczy kilkanaście sekund. Może ktoś ma jakieś pomysły, doświadczenia. Proszę o wypowiedzi.
  • Optex
    danthe
    Level 30  
    Witam !!

Moja propozycja - płyta PC z prockiem od 600 MHz, karta do nadzoru, nieduży dysk, ze dwie kamerki. Jedyny kłopot to zasilacz z 12V, ale kumpel wygrzebał coś takiego na necie, jak to dorwę to sam cuś takiego se zmontuję bo miałem podobne przypadki.

Powodzenia - DANThE
    -RoMan-
    Level 42  
    A nie prościej nauczyć się wreszcie prowadzić samochód i zachowywać odrobinę ostrożności?
  • Optex
    Zibi_13
    Level 12  
    To jest moja pierwsza kolizja po 25 latach jazdy. Wartość szkody 400zł.
    Jeśli nie masz nic do zakomunikowania, to nie pisz.

Wracając do tematu, czy jednak nie prościej będzie aparat fotograficzny?
    Są tanie, można nagrać film. Potrzebujemy tylko kilkanaście sekund.
    Trzeba go zmusić aby nagrywał w pętli, lub kasował pamięć i nagrywał od nowa.
    Ready
    Level 12  
    Witam interesuje mnie ten temat , chcem coś takiego zrobić jak najmniejszym kosztem :
    - kamera internetowa
    - troche elektroniki może na Pic lub Atmega
    - jako dysk proponuje Pendrive
    DJ Max
    Level 30  
    Mały offtopic - czy w tej konkretnej sytuacji może pomóc kamerka, skoro jest juz po fakcie?
    me_super
    Level 29  
    Ready wrote:
    Witam interesuje mnie ten temat , chcem coś takiego zrobić jak najmniejszym kosztem :
    - kamera internetowa
    - troche elektroniki może na Pic lub Atmega
    - jako dysk proponuje Pendrive

Bezsensu, musisz zaimplementować w uK USB host do obsługi kamery, pendrive'a do tego FATu i obrazu z kamery. Nigdy tego nie zrobisz.
    Na allegro są gotowe kamery połączone z rejestratorami, małe pudełko (nie mówię o dużych rejestratorach do monitoringu).
    StasiuK
    Level 11  
    ..a dokładniej: jest tam coś takiego: DŁUGOPIS KAMERKA DYKTAFON PENDRIVE FLASH 4GB - co wystarcza (podobno) na 11 godzinny film, zasilane z wewn bateryjki (2 godz) lub z gniazda zapaliczki samochodowej. Cena 80-120 zł.
    DJ Max
    Level 30  
    Ponad roczne wykopalisko.......
    radykalny
    Level 1  
    witam :) ja odnośnie tej kamery w długopisie :P da się do środka jakoś dobrać ?? chciał bym to rozebrać podpiąć lepszą kam , przedłużyć kabel zasilania , kawałek konektora usb żeńskiego , załączyć do stałego zasilania w aucie z napięciem wyjściowym ~5,30 V żeby można było nagrywać 11 h w czasie jazdy ... kto w temacie ??