Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoki natężenia oraz mocy biernej

08 Kwi 2020 07:57 321 3
  • Poziom 13  
    Witam.
    Posiadam falownik sun2000 Huawei 8 kW oraz 30 paneli Sharpa po 310W. Połączyłem to szeregowo w 2 stringi po 12 i 18 paneli. Zastanawiam się z czego wynika skok prądu na panelach z 0,3 na ponad 4 ampery przy niezmiennym napięciu oraz z czego wynika skok wyjściowej mocy biernej na falowniku wyrażany w Var przechodzi z wartości ujemnych na dodatnie i odwrotnie -646 do +34. Te wszystkie zmiany zachodzą w przeciągu kilku minut. W załączniku przesyłam screeny z podglądu pracy falownika.
  • Poziom 22  
    arskot napisał:
    Witam.
    Posiadam falownik sun2000 Huawei 8 kW oraz 30 paneli Sharpa po 310W. Połączyłem to szeregowo w 2 stringi po 12 i 18 paneli. Zastanawiam się z czego wynika skok prądu na panelach z 0,3 na ponad 4 ampery przy niezmiennym napięciu oraz z czego wynika skok wyjściowej mocy biernej na falowniku wyrażany w Var przechodzi z wartości ujemnych na dodatnie i odwrotnie -646 do +34. Te wszystkie zmiany zachodzą w przeciągu kilku minut. W załączniku przesyłam screeny z podglądu pracy falownika.

Wrzuć jakieś wykresy napięć, prądów DC, tu licząc moce stringów to za nic się to nie zgadza a powinno
  • Poziom 13  
    theo33 napisał:
    arskot napisał:
    Witam.

Wrzuć jakieś wykresy napięć, prądów DC, tu licząc moce stringów to za nic się to nie zgadza a powinno

Na screenach napięcie DC jest widoczne na poszczególnych stringach i jak pisałem wcześniej jest niemal niezmienne, dla 12 paneli wynosi około 400V a dla 18 okoł 600V.
  • Poziom 22  
    Ok napięcie jak nie ma zacienienia to faktycznie niewiele się zmienia, ale może być bardzo ciekawy ten screen prądów, gdzie o 10:53 przy prądach 0,35A mamy moc 3924W a o 11:16 przy 4A t.j. ponad dziesięciokrotnym wzroście mamy tylko 4417 po czym o 11:41 przy tych samych prądach i napięciach już 4846 a na te wskazania żadna moc bierna nie może mieć wpływu