Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Immergaz-usterka

01 Paź 2005 14:48 5565 12
  • Poziom 12  
    Witam znawców tematu. Kocioł ma tą usterke od nowosci tylko montaż kotła był po 1,5roku od jego kupna więc gwarancja mineła.Tak więc po kilku latach eksploatacji (4) nie było to aż takie uciążliwe ale teraz pomyślałem że opisze to coś.Poprostu jeśli odkręce ciepłą wode (i się leje)to robią się ciepłe grzejniki a zimą jak włącza się piec do ogrzewania pomieszczeń to woda do pobierania w kranie jest bardzo gorąca.I co KOL. o tym sądzą?? Dzieki za rady!!

Dodano po 3 [minuty]:

Ach-myśle że może jest to problem w samej regulacji

Dodano po 1 [minuty]:

A model to NIKE PILOTA
  • Poziom 40  
    Witam
    Wg mnie masz uszkodzony zawór trójdrożny lub sterowanie nim. Musisz rozebrać piecyk i stwierdzić czy np. po przełączeniu na lato silnik steruje zaworem.
    Na razie zrób to i odpisz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam Wszystkich,dzięki Aleksander 01 za rade.No i po dwuch dniach pracy wolne! Rozebrałem kocioł miernik w łape i pomiar taki: bez względu w jakiej pozycji jest przeł. czy LATO czy ZIMA idzie napięcie na pompe(oczywiście jak odkręce ciepłą wode) więc pracuje! ale to coś nie tak-moje takie zdanie.Latem jak nie grzeją grzejniki to pompa niepowinna pracować a /pracuje/.Czego szukać-a może makaroniarze jak składali ten kocioł to żle kable połaczyli, dodam że mam ten kocioł od nowości i tak się dzieje od poczatku. Prosze o dalsze rady-dzięki
  • Poziom 40  
    Z Twojego opisu wynika że sterowanie jest uszkodzone lub jak sam sugerujesz źle złożone. Sprawdź czy piecyk ma jedną czy dwie pompki.
    Przeszukaj dokładnie płytkę sterującą.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witaj.

Nie wiem dokładnie jaki masz piec, ale myślę że pompka ma działać zawsze i na grzaniu grzejników i ciepłej wody. Jeśli masz w piecu wymiennik ciepła to nawet na pewno ma tak być. Według mnie wina leży w zaworze trójdrożnym, bo to on przełącza strumień wody w obiegu pierwotnym albo do grzejników albo do wymiennika. Najprawdopodobniej jest zabrudzony, albo uszkodzony i stąd woda idzie tylko do wymiennika. Nie dam sobie głowy uciąć ale zaworek ten ma chyba sterowanie hydrauliczne.
  • Poziom 12  
    Witam Kolegów!! Już odpisuje, kocioł to model Nike Pilota =wymiennik jest! pompa jest tylko jedna!(myślałem że latem zbyteczna bo ciśnienie z sieci pcha wode przez wezownice-a widać myliłem się). Z zaworu tródrożnego wysuwa się jakaś iglica jak odkręce wode sanit.i wchodzi do modulatora gazu a przesuwając się załancza styki elektr.Dodam że wszystko wizualnie z zew.i czyste. I co dalej grzebać ? Dzięki za rady!
  • Poziom 14  
    Zewnetrznie może być ok, ale w srodku jest pewnie zasyfiony. Myślę że jego trzeba rozebrać i zaglądnąć. Jak się przyglądniesz to zobaczysz że woda do kranu idzie z wymiennika, a woda z centralnego grzeje albo grzejniki, albo wymiennik. No w Twoim przypadku tylko wymiennik... Wogóle radziłbym rozebrać piec i wyczyścic wszystkie elementy. Czasem aż trudno uwierzyć co się znajdzie w środku.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich
    Endriu B niestety mylisz lub nie znasz budowy kotła dwuobiegowego
    Szybko wyjaśniam Kocioł zawsze grzeje wodę od CO jeśli włączone są grzejniki to woda z nagrzewnicy grzeje całą instalację CO .
    Jeśli pobierasz CWU to zawór trójdrożny przestawia strumień wody z nagrzewnicy do wymiernika ciepła gdzie gorąca woda z nagrzewnicy oddaje ciepło poprzez wymiernik do wody z wodociągu Uff !!!
    Pompa pompuje wodę z instalacji powrotną CO i jest zwykle na wejściu do nagrzewnicy. Zawór trójdrogowy którego szukasz jest natomiast na wyjściu z nagrzewnicy zwykle po lewej stronie patrząc na piec ( piszę zwykle bo nie znam dokładnie Twojego.
    Z tego co piszesz chyba rozebrałeś nie to co trzeba
    Pozdrawiam i przepraszam za styl ale mam mało czasu a chcę pomóc
    DMS
  • Poziom 12  
    Witam ponownie! Wielkie DZIĘKI georger1 i darkey-s za rady ale myśle że jak rozbiore zawór a okaże się coś uszkodzone lub do wymiany to boje się o zdobycie części.Ta usterka jest od nowości tak że chyba zabrudzenie byłoby małoprawdopodobne.Zgadza się na systemach grzewczych nieznam sie ale mechanika poj. nie jest mi obca tak że z rozebraniem zaworu nie byłoby kłopotu ale w razie W=co dalej.Serwisanci pieców co.części raczej posiadają tylko Waszym zdaniem jaki byłby koszt naprawy z robocizną takiego zaworu?- a może lepiej nowy kupić to z wymianą sobie poradze.Co o tym sądzicie?
  • Poziom 14  
    Witam ponownie
    Endriu B chcesz żebyśmy razem z Tobą nie spali po nocach jak Cię namówimy do rozebrania pieca i nie damy rady pomóc go złożyć ?:cry:
    1- Zawór trójdrogowy to nasza sugestia a nie pewnik więc może być tak że kupisz nowy wydasz kasę a problem zostanie.
    2- Części kupić i czasami rysunki techniczne można pobrać tu http://www.systemgaz.republika.pl/index.htm
    3- Zaworu do tego pieca nie rozbierałem więc nie potrafię Cię poprowadzić step by step ale jeśli jesteś mechanikiem warsztatowcem a nie teoretykiem to powinieneś dać radę przynajmniej zdjąć i zasterować na sucho wcześniej sprawdzając napięcie zasilania silnika ( 24V, 230V )- jeśli sterowany jest silniczkiem elektrycznym oczywista i sprawdzić czy z jednej strony domyka a z drugiej otwiera i na odwyrtkę po przesterowaniu
    Pozdrawiam
    DMS
  • Poziom 12  
    Witam. Wielkie dzięki ''darkey-s'' za chęć pomocy .Piec niema żadnego trafa więc sterowany jest nap. 220V.Nie zrozumiałem co napisałes wyżej ale w moim kotle zaworem trój. nie steruje silnik.Myśle że najlepiej w takim razie sprawe demontażu odłożyć do ocieplenia bo jak czegoś braknie to się uziemie z ogrzewaniem i ciepłą wodą.Popytam sie może sa do tego mod. jakieś komplety naprawcze zaworu ,a jak go dostane to podejme próbe wymiany elementów w nim. Dzięki za dobre rady!!
  • Poziom 12  
    Dzięki ''darkey-s'' za zainteresowanie.Sprawe odkładam do wiosny bo jak pisałem nie chcę się /ugotować/na zime z ogrzewaniem.Posty przeglądałem ale nic w wyszukiwarce z tym kotłem i moimi usterkami nie znalazłem.Ale mam do Ciebie prośbe o maila lub num. tel.=Dzięki