Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE 6315/P zatrzymuje się w trakcie cyklu

07 Maj 2020 23:44 381 13
  • Poziom 9  
    Świeci się kontrolka 0 od wirowania.
    Po ponownym uruchomieniu czasami dojdzie do końca cyklu i jest wszystko w porządku a czasami zostaje płyn w podajniku po zakończeniu prania.
    Co może być przyczyną, od czego zacząć?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    A wodę wylewa?
  • Poziom 9  
    Jeżeli się zatrzyma w trakcie cyklu to wtedy zostaje woda w bębnie.
    I tak się może zachowywać kilka razy aż przejdzie cały cykl i jest wszystko ok, albo przejdzie cały cykl ale zostaje płyn w podajniku.
  • Poziom 39  
    Możesz zamieścić zdjęcie panelu gdy występuje problem lub przynajmniej dokładnie opisać, które diody się zapalają.
  • Poziom 39  
    Na przykładzie tego tematu masz pokazane w jaki sposób pralki Whirlpool informują użytkownika o problemie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2959588.html
    Oczywiście powyższy temat to tylko przykład i nie sugeruj się nim. Jeśli w Twojej pralce również zapalają się diody w górnym rzędzie to opisz, które lub dodaj zdjęcie.
  • Poziom 9  
    Nie zapala się żadna oprócz tej o której pisałem wcześniej "0" od wskaźnika wirowania - a dokładnie miga.
  • Specjalista AGD
    Kenworth 18 napisał:
    Na przykładzie tego tematu masz pokazane w jaki sposób pralki Whirlpool informują użytkownika o problemie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2959588.html

temat linkowany jest niewłaściwy, gdyż pralka autora jest oparta na innym programatorze, niż ta z linku i zgłaszane błędy nikaj się będą miały.
    Kenworth 18 napisał:
    Oczywiście powyższy temat to tylko przykład i nie sugeruj się nim.

Też jestem za tym, by się tym tematem nie sugerować.

JA bym proponował zacząć od sprawdzenia i wyczyszczenia komory impulsowej hydrostatu. Do znalezienia za lewym bokiem pralki.

Płyn w podajniku to osobna sprawa, jest zasyfiały dozownik i pralka nie może go wypłukać lub nie ma sterowania dyszą wody, ale to problem na później.
  • Poziom 9  
    Sitko węża wyczyszczone, komora czysta, po dmuchnięciu w nią hydrostat działa (po tej operacji przestała się zatrzymywać). Odnośnie pobierania płynu ta dysza, która podaje wodę do dozownika sterowana jest mechanicznie czy elektrycznie? Mam wrażenie, że ona stoi w miejscu podczas napełniania wody i dlatego strumień wody skierowany jest w inne miejsce i nie pobiera płynu. Ręcznie mogę nią przesuwać.
  • Specjalista AGD
    ordec napisał:
    komora czysta, po dmuchnięciu w nią hydrostat działa ( po tej operacji przestała się zatrzymywać ).

To należało by ją zdemontować i porządnie wyczyscić.

ordec napisał:
    Ręcznie mogę nią przesuwać.

Wraca na swoje pierwotne miejsce ?
  • Poziom 9  
    Dysza po odchyleniu powraca do pierwotnego położenia (w tym położeniu właśnie widzę, że strumień wody nie pobiera płynu, chyba że po załączeniu przesuwa się samoczynnie bynajmniej powinna).
  • Specjalista AGD
    ordec napisał:
    Dysza po odchyleniu powraca do pierwotnego położenia

Czyli na 99,9% efekt zasyfienia komory dozownika. Nic nowego dla tej konstrukcji.
  • Poziom 9  
    Komora dozownika "zasobnik płynu, dobrze rozumiem" wyczyszczony.
    Co z tą dyszą nie powinna się odchylać ręcznie?, nie powinna powracać samoczynnie?
    Co dalej mogę jeszcze zrobić?
    Z góry dzięki za porady.
  • Specjalista AGD
    ordec napisał:
    Komora dozownika "zasobnik płynu, dobrze rozumiem" wyczyszczony.

Jeśli dobrze pamiętam to układu przelewowego nie idzie po dobroci wyczyścić, druga sprawa, że dziś niektóre płyny potrafią być na tyle gęste, ze woda przepływa po nich nie mieszając się.

ordec napisał:
    Co z tą dyszą nie powinna się odchylać ręcznie?, nie powinna powracać samoczynnie?

Powinna dać się odchylić w jedną stronę i puszczona powrócić do punktu wyjścia.