Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

maszyna Singer 834 - rwie górną nić

Fidelis 15 May 2020 12:18 453 0
    Fidelis
    Level 16  
    Maszyna używana sporadycznie.
    Po pierwszej (i jak dotąd jedynej) wymianie kompletu czterech zębatek napędu i chwytacza, oczyszczeniu z paprochów, nasmarowaniu i naoliwieniu, maszyna zaczęła rwać górną nić.
    Rwie po pierwszych 2-10 centymetrach ściegu (sprawdzone na ściegu prostym). Maszyna nie rwie górnej nici tylko przy ustawieniu naciągu na wartość "0", no, ale wtedy dolna nić robi pętelki - ścieg jest bezużyteczny.

Ustawienie fazy chwytacza względem igielnicy i igły wyregulowałem i ustawiłem według informacji znalezionych między innymi tutaj, na elektrodzie i wykonałem je najstaranniej, jak się dało (jednak na oko, bez szczelinomierza).
    Od dwóch dni "walczę"; wymieniam nici, igły - bez zmian. Nie mam już pomysłów.
    Możecie podpowiedzieć, co jeszcze mogę jeszcze wyregulować ewentualnie sprawdzić ?
    Stan obecnych ustawień pokazany na zdjęciach.

maszyna Singer 834 - rwie górną nić maszyna Singer 834 - rwie górną nić maszyna Singer 834 - rwie górną nić maszyna Singer 834 - rwie górną nić maszyna Singer 834 - rwie górną nić maszyna Singer 834 - rwie górną nić maszyna Singer 834 - rwie górną nić maszyna Singer 834 - rwie górną nić maszyna Singer 834 - rwie górną nić maszyna Singer 834 - rwie górną nić maszyna Singer 834 - rwie górną nić maszyna Singer 834 - rwie górną nić