Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne sterowanie oświetleniem

lord_yogi 03 Paź 2005 21:38 3201 8
  • #1 03 Paź 2005 21:38
    lord_yogi
    Poziom 2  

Potrzebuje zdalnie wł/wył lampę lecz urządzenie proponowane na forum J-218 ma trochę zbyt mały zasięg jak na moje potrzeby.Potrzebuję zasięgu 50-100m.Chodzi mi o coś równie niedrogiego.Pozdrawiam.

0 8
  • Pomocny post
    #2 04 Paź 2005 07:53
    Preskaler
    Poziom 37  

Podobne zasięgi mają piloty radiowe do alarmów samochodowych. Możesz je zastosować!

0
  • #3 04 Paź 2005 16:02
    fan_22
    Poziom 10  

Mnie tez interesuje takie rozwiazanie. Myslalem nad wykorzystaniem zdalnego sterownika od centralnego zamka samochodowego, tyle tylko ze potrafi on sterowac tylko na 12V i tu mam pytanie.

Jaki przekaznik lub stycznik nalezaloby zastosowac??

Tak by mozna bylo sterowac zwyklym oswietleniem na 220V.
    Jako ze nie mam doswiadczenia w tym zakresie licze na Wasza pomoc (moze jakies konkretne linki).

0
  • #4 05 Paź 2005 11:46
    Preskaler
    Poziom 37  

Przekażnik może być sterowany dowolnym napięciem (5,9,12... V) to nie jest istotne. Ważne jest DOPUSZCZALNE napięcie pracy styków! I to właśnie napięcie powinno być w granicach 230V (lub więcej). Można też (przy użyciu oryginalnego przekażnika samochodowego) użyć tego przekażnika do podawania napięcia (np. też 12V) na cewkę innego przekażnika, który dopiero będzie włączał to napięcie sieciowe swymi stykami już przystosowanymi do tego napięcia sieciowego.

0
  • #6 05 Paź 2005 15:53
    Preskaler
    Poziom 37  

Sprzedawca "CZ" nic nie pisze o parametrach zastosowanego przekażnika więc lepiej sterować nim inny przekażnik niż ten z oferty "Allegro". Poszukaj taki który ma cewkę (sterowanie) na 12V o styki 230V/10A!

0
  • #8 11 Paź 2005 20:22
    Preskaler
    Poziom 37  

Tak! Ale on nie będzie zupełnie bezprzewodowy. Chociaż nic nie ma na ten temat w opisie to jednak przekazuje on sygnały (chyba) przez sieć energetyczną. Nie będzie to więc pilot swobodnie trzymany w dłoni tylko dodatkowy przycisk umieszczonu w gniazdku energetycznym.

0
  • #9 11 Paź 2005 20:46
    DarekK.
    Poziom 16  

Witam, ja montowałem zestaw kwarcowy firmy ELPIAST. Masz do wyboru od 1 do 8 kanałów. Jest to tani zestaw. Droższym jest firmy GORKE. Przekaźnik wykonawczy RM 82. Cewka 12 V styki wykonawcze 8A/230V

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo