Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka alarmowa + odpowiedni przekaźnik/stycznik...Pomocy

18 Wrz 2006 22:22 1166 5
 • Poziom 10  
  Witam,

  Chcę zbudować sobie taki układzik, dzięki któremu będę odpalał sobie pewne urządzenie za pomocą pilota od alarmu/sterownika zamka centralnego.

  W tej chwili włączenie i wyłączenie danego urządzenia odbuwa się poprzez wduszenie przycisku (włącznik jednobiegunowy).

  Planuję zakupić np. Taki sterownik . Rozumiem, że do niego potrzebuję zasilacz 12 V oraz jakiś przekaźnik, który po dostaniu impulsu (sygnału) od sterownika zewrze na moment 2 styki w moim urządzeniu - włączy je (analogicznie jak to teraz robi włącznik jednobiegunowy).

  1. Proszę podać mi jaki dokładnie muszę kupić przekaźnik (nie znam się na elektronice).
  2. Ewentualnie proszę o zaproponowanie jakiegoś lepszego rozwiązania. Zależy mi na zastąpieniu włącznika jednobiegunowego pilotem.

  Pozdrawiam
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 27  
  Kup sobie sterownik centralnego zamka na pilota lub tani alarm, ktory ma juz wewnatrz przekazniki albo ten co zamierzasz i jakikolwiek przekaznik na 12v.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 10  
  W takim razie czy ten alarm się nada http://www.allegro.pl/show_item.php?item=128400245 ? Jak zachowują się te przekaźniki w momencie włączenia i wyłączenia alarmu ? Chodzio o to, że przkeaźnik w momencie dostania impulsu musi zewrzeć na moment 2 piny na płycie głównej (dokłądnie tak jak to się dzieje za pomocą włącznika jednobiegunowego).

  EDIT

  Czy jeżeli kupię alarm/sterownik bez przekaźników to czy taki http://www.hot-shop24.pl/product_info.php?cPath=114_130&products_id=657 przekaźnik będzie odpowiedni ?

  Czy taki zwykły zasilacz 220/12 V będę mógł podłączyć pod alarm ? Czy potrzeba jakiegoś specjalnego dużej mocy itd ?

  EDIT 2

  Czyba lepiej będzie zastosować sterownik centralnego + 2 osobne przkeaźniki. Nie występowałaby wtedy jakaś kolizja alarmu - blokowanie itd. Mam tu na myśli, że alarm się uzbraja i takie kilkukrotne włączanie/wyłączanie może go blokować, a sterownik poprostu steruje - nie zabezpiecza.

  Dodatkowo zrobiłbym tak, że 1 guzik na pilocie odpowiadałby za włączanie/wyłączanie komputera, a 2 guzik z resetowanie.
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Moja dobra rada, nie eksperymenuj z wynalazkami, zamontuj coś co jest przystosowane do takich zastosowań. Tanio, łatwo i przyjemnie rozwiążesz swój problem kupując coś takiego http://www.elmes.pl/produkty/umb.html
  Masz sterowanie, wbudowany przekaźnik, konfigurowalne tryby pracy (mono i bistabilny) ustawiany czas zadziałania. Po co kombinować?
  Z doświadczenia wiem, że z wynalazkami samochodowymi pojawi się problem z zasilaczem, musi być dobru, stabilizowany itp. Inaczej zapomnik o stabilnym działaniu i dobrym zasięgu pilota. Tutaj masz dobre radio, solidną stabilizację procesora itp. patenty typowo do zastosowań w budynkach i pod zasilaniem z zasilaczy a nie akumulatorów.
 • Poziom 10  
  Dokładnie tak zrobię, dzięki.