Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP OfficeJet 6500A Plus - Jak wyciągnąć pampersa i wyczyścić stację serwisową

dprzyb 22 Maj 2020 15:41 66 0
    dprzyb
    Poziom 13  
    Hej

Jak w temacie - jak wyciągnąć pampersa i wyczyścić stację serwisową w HP OfficeJet 6500A Plus (E710n-z)?
    Zdjąłem górną pokrywę drukarki (tą bezpośrednio nad głowicą drukującą) i cała stacja serwisowa lepi się od tuszu.
    Umazane jest większość elementów, jakieś pędzelki sterczące pionowo itd.
    Ciężko to przeczyścić z zewnątrz bo dostęp jest mocno utrudniony. Da się to jakoś wyjąć?

Zabrałem się za to bo przestała drukować w czerni. Wyczyściłem głowicę drukującą i starłem ze stacji serwisowej z wierzchu tusz.
    Następnie dwa razy "Wyczyść głowicę drukującą" i wydruk wyszedł już całkiem przyzwoity. Jedynie kratka z niebieskim kolorem miała fragment poprzerywany więc puściłem czyszczenie trzeci raz i po nim wydruk już wygląda fatalnie. Czarny, niebieski i czerwony przerywają. Jedynie żółty ładnie drukuje.
    No i teraz się zastanawiam bo to się pokrywa z małym stanem tuszu właśnie w tych kolorach. Tylko tuszu żółtego jest połowa. Przy reszcie mam wykrzykniki.
    Czy akurat tak trafiłem że akurat tusze się skończyły czy też to może wina niedokładnego wyczyszczenia itp.?
    Nie chciałbym wydawać pieniędzy na nowe tusze tylko po to, żeby przekonać się że w starych tusz był jeszcze i problem leży gdzieś indziej.
    Drukarka swoje lata ma więc te pieniądze mógłbym przeznaczyć na zakup nowej jakby co...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.