logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opinie o programatorze Vi-LAB: niezawodność i aktualizacje układów

genetix 04 Paź 2005 11:08 3972 5
REKLAMA
  • #1 1871597
    genetix
    Poziom 24  
    Posty: 669
    Pomógł: 42
    Witam!

    znalazłem na sieci coś takiego:

    http://www.cyfronika.com.pl/xeltek/programator_vi-lab.html

    czy ktoś tego używał? jeśli tak, proszę o jakieś opinie na jego temat....

    głównie zależy mi na kilku słowach dot. niezawodności oraz możliwości upgradowania do najnowszych mikrokontrolerów/pamięci/pld. jak często pojawiają sie update'y? m.in. w spisie układów nie ma tinyAVT ani megaAVR...
  • REKLAMA
  • #2 1876544
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5326
    Pomógł: 479
    Ocena: 124
    Właśnie z tymi updatai, bywa różnie, o ile pamięci od czasu do czasu się nowe pojawią o tyle z uC to padaka straszna! ATMega16 nie dała się zaprogramować Ericą (gorsza siostra Vi-Laba, ale porównywalna)

    Do uC są leprze programatory, pamięci itp. czesze OK
  • REKLAMA
  • #3 1880175
    att
    Poziom 15  
    Posty: 76
    Pomógł: 10
    Ocena: 11
    Nie wiem jak do Vi-LAB'a ale do Erica'y można samemu pisać algorytmy programujące.
  • REKLAMA
  • #4 1881054
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5326
    Pomógł: 479
    Ocena: 124
    Oprogramowanie ViLaba i Erici nie różni się zbytnio, ViLab też ma język ISPA
  • REKLAMA
  • #5 2727898
    sirTIM
    Poziom 15  
    Posty: 122
    Pomógł: 6
    Ocena: 26
    Dolacze do tematu. Mam Vi-lab'a, ale nie moge zaprogramowac pamieci 95080 - ciagle wyskakuje error, probowalem rozne ustawienia z zabezpieczeniami BP0, BP1, ale nic z tego. Pamiec 95040 programuja sie bez problemu. Zauwazylem, ze do 95080 i wyzej jest inny algorytm. Co ciekawe ta sama pamiec w willemie programuje sie ok. Serwis vi-laba nie odpowiada na maile;/ Probowalem jakies starsze oprogramowanie ale to rowniez nie przynosi efektu.
  • #6 2761898
    bubu321
    Poziom 24  
    Posty: 723
    Pomógł: 52
    Ocena: 11
    w vi-labie jest debugger, czyli mozna sledzić ściezki programu.
    czy masz taka mozliwość,
    czym sie rózni vi-lab z 8MB i 4MB
REKLAMA