Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka elektryczna wysokie obroty

06 Cze 2020 11:38 327 11
  • Poziom 9  
    Jak w temacie kosiarka Macallister 1600w podczas koszenia zawyła i weszła na nietypowo wysokie obroty . Wyje strasznie a obroty są tak wysokie że za chwilę rozleci się przekładnia . Poradzicie co nie być przyczyną ? Szczotki przeczyscilem ale nic to nie pomogło . Jakieś rady ?
  • Poziom 32  
    Kosiarka posiada układ softstartu jeżeli tak to może być przyczyną takiego zachowania.
  • Poziom 9  
    Sniezynka napisał:
    Kosiarka posiada układ softstartu jeżeli tak to może być przyczyną takiego zachowania.

A po czym rozpoznać że ma ten tryb ?
  • Poziom 32  
    Nie startuje odrazu na wysokie obroty tylko powoli się rozpędza ok. 1sekundy przez co nie rzuca urządzeniem.
  • Poziom 9  
    Sniezynka napisał:
    Nie startuje odrazu na wysokie obroty tylko powoli się rozpędza ok. 1sekundy przez co nie rzuca urządzeniem.

To nie ma , startowala od razu ale te obroty były mniejsze i ciszej chodziła . Tera jakby jej napięcie zwiększyło , hałasuje mocniej dużo i jakby chciała wyskoczyć z obudowy zaraz .
  • Poziom 32  
    Dziwna albo zwarcie w stojanie i większy prąd płynie przez wirnik lub wirnik uszkodzony ale wtedy by mocno iskrzyła albo rzeczywiście masz 400V na zasilaniu kosiarki.
    Najpierw spróbuj z innego gniazdka zasilić może to wina instalacji a nie kosiarki.
  • Poziom 33  
    A może napiszesz jaki silnik tam jest, szczotkowy, klatkowy?
  • Poziom 32  
    Przecież w pierwszym poście jest napisane iż szczotki zostały przeczyszczone więc szczotkowy z przekładnią pasową.
  • Poziom 9  
    Sniezynka napisał:
    Dziwna albo zwarcie w stojanie i większy prąd płynie przez wirnik lub wirnik uszkodzony ale wtedy by mocno iskrzyła albo rzeczywiście masz 400V na zasilaniu kosiarki.
    Najpierw spróbuj z innego gniazdka zasilić może to wina instalacji a nie kosiarki.

Zasilanie ok. Sprawdzone napięcie i podłączona do innej instalacji . Przed samą awaria Przy koszeniu najpierw zaczęła jakby słabnąć i zatrzymywać a później wskoczyła na te obroty . Hmm , piszesz ze tam jest przekładnia pasowa ? A może rozbiore ja jeszcze i zobacze ta przekładnie może to ona taki hałas wydaje . Bo stojan da się jakoś ,,po domowemu ,, sprawdzić ?
  • Poziom 9  
    Rozebrałem obudowę napędu i co stwierdziłem : pękla turbina wentylacyjna silnika co prawdopodobnie spowodowało chwilowe zablokowanie silnika ( rzeczywiście podczas koszenia spowolnił jakby go coś zablokowało ale myślałem że może kosz pełny albo nie dała rady bo trawa wysoka ) i chyba wtedy doszło do jakiegoś zwarcia czy przepalenia .
    Rzeczywiście teraz sprawdziłem i na wirniku strasznie iskrzy i śmierdzi . Czyli po silniku ?
    Ktoś wie gdzie taki dokupić . Czy ktoś wie jaki to model moZe być ? Nie mogę na nim znalezsz żadnych oznaczeń . Kosiarka ma oznaczenie MLM1600
  • Poziom 32  
    https://www.youtube.com/watch?v=sMnXsjGvNsw to nie kosiarka to odkurzacz i kosiarka w jednym. Można o tym co najwyżej powiedzieć to: omijać wszystkie takie produkty szerokim łukiem BOSCH też robi takie wynalazki. Moim zdaniem ładowanie pieniędzy w to "coś" to szkoda kasy, nerwów i własnej pracy. Co można zrobić? -dołożyć trochę grosza i kupić elektryczną np.: Kosiarka elektryczna JAKMET 1500 CR i mieć spokój na lata niezawodnej pracy.
    A silnik możesz kupić tu: https://allegro.pl/oferta/silnik-elektryczny-...hb_KwBEIz6Uf0QwKEn9bbXOcbQEUxtVYaAsKFEALw_wcB
    Ps. silnik 1200w ale można dostać inne moce np. tu:
    Krysiak Sp. z o.o.
    ul. Rolna 6
    62-081 Baranowo