Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zbyt drobno zmielona kawa delonghi eletta capuchino top

08 Jun 2020 16:45 399 5
  • Level 3  
    Witam,
    Problem z expressem Delonghi Eletta Capuchino Top , co jakiś czas pojawia się komunikat zbyt drobno zmielone kawa , wyreguluj młynek.
    Ilość kaw na liczniku 7400 , po 6000 wymieniłem sprzęgło spieniacza .
    Właśnie go odkamienilem , odkamienianien robione systematycznie , zrobiłem dwie sztuki Cafe late i znowu ten komunikat.
    Pomóżcie co mam przegladnac , co przeczyscic, jak ugryźć ten temat .
    Pozdrawiam.
    Piotr
  • Helpful post
    Level 21  
    Komunikat o którym piszesz generalnie dotyczy problemu z przepływem wody. W jakich okolicznościach występuje komunikat czy na kawach mlecznych czy na czarnych też. Czy nalewka czy są problemy: cichnie pompa jakby ją dławiło i następnie komunikat--więcej szczegółów...
  • Level 3  
    Wiesz co , właśnie próbowałem zrobić kawę i pojawił się nowy komunikat , obwód zapchany , napelnij obwód, już przy uruchomieniu się pojawił ten komunikat podczas przeplukiwania urządzenia które następuje automatycznie , 3 godziny wczesniej robilem cappuccino i jak zaczęła lać się kawa to rzeczywiście dlawilo go nieźle ale zrobił kawę . Wracając jeszcze do pytania właściwego przy czarnej kawie też pojawia się komunikat z regulacją młynka i kawa nie leci , czyli co spróbować punkt po punkcie zlokalizować gdzie nastąpiło zatkanie , czyscilem już sitko zaparzacza ale wydaje mi sie że jest coraz gorzej . Zupełnie inaczej brzmi jego praca w ostatnich dniach .
  • Helpful post
    Level 21  
    Temat dość szeroki. Jeśli pompa cichnie podczas robienia kawy to coś go dławi, jeśli hałasuje to ni ciągnie wody. Może być coś przytkane w obwodzie - zazwyczaj gdzieś w okolicy infuzora. Jednak z objawów obstawiam że może być coś z pompą wody-najlepiej podstawić nową, ewentualnie wyjąć zaworek z pod sitka zaparzacza i potestować czy coś się zmieni. Tyle na początek.
  • Level 3  
    Dzięki, za pomoc, rozkręcilem cały zaparzacz , wyczyscikem sitka , zawory wężyki , zeszło mi że 4 godziny ale ekspres na te chwilę chodzi jak nowy, tak jak pisałeś pewnie był przytkany od 4 lat nie był tak czyszczony , tak że jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
    Piotr
  • Level 3  
    Dzięki, za pomoc, rozkręcilem cały zaparzacz , wyczyscikem sitka , zawory wężyki , zeszło mi że 4 godziny ale ekspres na te chwilę chodzi jak nowy, tak jak pisałeś pewnie był przytkany od 4 lat nie był tak czyszczony , tak że jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
    Piotr

Dodano po 1 [minuty]:

Rozkrecony i wyczyszczony cały zaparzacz .