Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Candy Trio 9501X nieprawidłowa praca zmywarki, do wymiany moduł sterujący.

jeffair 25 Jun 2020 14:21 1050 3
    jeffair
    Level 9  
    Potrzebuję kupić moduł sterujący do Candy Trio 9501X. Mile widziany czy to nowy, czy też używany, byle sprawny. Zmywarka pracuje, ale nie tak jak potrzeba. Miewa puste cykle, gdzie praktycznie nic się nie dzieje, a ze środka dochodzi terkot. Przybył serwisant Candy i zdiagnozował usterkę (do wymiany moduł sterujący). Następnego dnia zadzwonił i powiedział, że element ten nie jest już produkowany i nie można go zamówić. Urządzenie ma 8 lat. Pozostaje rynek wtórny. Może ktoś dysponuje czymś takim i jest to mu zbędne. Załączam zdjęcie poszukiwanego modułu o kodzie fabrycznym 41032409. Każda informacja mogąca pomóc w pozyskaniu tego elementu jest dla mnie ważna. Za wszelką pomoc dziękuję!
    Piotr2608

Level 41  
    Po co kupować moduł skoro ten można naprawić.
    W razie czego - zapraszam.
    Szkoders
    Level 1  
    Czy naprawia Pan moduły sterujące do zmywarki can the trio ? Mam ten sam problem . Modułu nie da się kupić . Model to Candy trio 503/1X.
    Pozdrawiam
    Wojciech Bogacz
    jeffair
    Level 9  
    Sprawa ostatnio znalazła swoje rozwiązanie. Okazało się bowiem, że przyczyną nieprawidłowej pracy zmywarki była uszkodzona pompa myjąca, a moduł sterujący jest sprawny. Po wymianie pompy wszystko działa jak trzeba. Pozwolę sobie też nadmienić, że błędną diagnozę wystawił serwisant jednego z autoryzowanych warszawskich serwisów, nie będę podawał którego. To spowodowało, że przez ponad 2 lata bujałem się z niesprawnym urządzeniem i zdesperowany byłem już o krok od zakupu nowego Trio za blisko 5 tys. zł. Dodam jeszcze, że w międzyczasie dałem do naprawy moduł sterujący, nie wiedząc wtedy, że jest on sprawny. Swoją drogą ciekawe, co zostało w nim naprawione, skoro był sprawny? Nauczka na przyszłość, nie wierzyć bezkrytycznie ludziom z autoryzowanych serwisów. Sprawdzać i dociekać. Mój przykład jest tego najlepszym dowodem.