Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 - Jak zastąpić część która jest nie dostępna w ASO

30 Cze 2020 22:56 219 7
  • Poziom 5  
    Witam. Mam problem z odmą w Pasacie B5 2000r. 2.3VR5 150 AGZ. Z odmy wychodzi przewód gumowy potem jest taki niby filterek (ciężko nawet znaleźć jak to się nazywa) i od tego znowu krótki wąż gumowy który wchodzi do gumowego kolanka które łączy przepływomierz z przepustnicą. Niestety ten filterek miał w środku kiedyś taką siateczkę która się rozsypała. W Aso tego już nie mają zamienników nie ma.
    I tak się zastanawiałem czy w ogóle się tego nie pozbyć i na przykład odme dać gdzieś całkiem indziej a otwór w kolanku przepustnicy i przepływki zaślepić. Tylko że do tego filterka dochodzi jeszcze cienki wężyk od spodu który nie wiem do czego ma służyć, chyba jakieś podciśnienie.
    Na żółto zaznaczyłem o którą część chodzi i gdzie biegnie ten cienki wąż.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to ugryźć?

Sorry, że tak może nie jasno wszystko piszę ale sam nie wiem jak to opisać.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Żadnej siateczki tam nie było. To zawór membranowy. niektóre wersje miały w tym miejscu podgrzewany zawór odmy, więc jakoś specjalnie nie jest tam potrzebny, pod warunkiem regularnego wymieniania filtra powietrza.
  • Poziom 5  
    Tak masz rację tam była membrana (znalazłem foto w internecie).
    A jakby zamiast tej membrany włożyć coś innego do tego zaworu?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Załóż zawór PCV np. od Tico 40zł
  • Poziom 5  
    andrzej20001 napisał:
    Załóż zawór PCV np. od Tico 40zł

A co z tym trzecim wyjściem co jest w moim zaworze? Bo Tico nie ma nic takiego. Zaślepić?
    ( Na zdjęciu widać to cienkie wyjście z tego zaworu)
  • Poziom 5  
    Ale podsunąłeś mi pomysł i znalazłem od passata 1.9TDI taki jak na zdjęciu. Chyba podejdzie. Bo ma 3 wyjścia tak jak mój, tylko nie wiem jakiej średnicy ale z tym jakoś bym sobie poradził.
  • Pomocny post
    Poziom 6  
    zobacz czy ci ten separator oleju nie podejdzie od jakiejś mniejszej benzyny np 1.6 albo 2.0 vw albo od innych auto dużo aut ma takie separatory.
  • Poziom 5  
    Znalazłem taki jak na zdjęciu (Audi 2.0 ALT). Wydaje mi się najodpowiedniejszy, tylko ma jedno wyjście więcej niż mój. Ale chyba jak zaślepię jedno wyjście to nic się nie stanie?