Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

słuchawki BT - Telefon nie wykrywa mikrofonu w słuchawkach bluetooth.

ogurekzielony1 27 Jul 2020 18:32 3252 5
    ogurekzielony1
    Level 2  
    Witam Szanownych Forumowiczów.
    Z góry przepraszam jeśli to niewłaściwy dział.
    Mam problem ze słuchawkami JBL Endurance Dive, które zakupiłem 2 miesiące temu. Po pewnym czasie telefon (Huawei Mate 20 Lite) przestał wykrywać mikrofon w słuchawkach (dźwięk jest normalnie odtwarzany i wszystkie inne opcje słuchawek działają).
    Po połączeniu słuchawek z PC (win 10) przez port BT USB problem dalej występuje, w ustawieniach dźwięku widać, że mikrofon wyłapuje dźwięki ale w rejestratorze dźwięku nic nie nagrywa. Działanie " Rozwiąż problemy" wykryło "rodzajowy sterownik audio" czy coś takiego (nie wiem o co chodzi). Chyba nie ma sensu wymieniać słuchawek na nowe bo sytuacja się powtórzy. Dodam jeszcze, że używałem aplikacji Zoom i Microsoft Teams.
    Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
    piotrkol7
    Level 39  
    To raczej problem z samymi słuchawkami.
    Rozumiem, że na telefonie mikrofon nie działa tylko z MS Teams czy Zoomem, ale także przy rozmowach telefonicznych?
    ogurekzielony1
    Level 2  
    piotrkol7 wrote:
    To raczej problem z samymi słuchawkami.
    Rozumiem, że na telefonie mikrofon nie działa tylko z MS Teams czy Zoomem, ale także przy rozmowach telefonicznych?

Mikrofon telefonu jest sprawny i działa zawsze, we wszystkich aplikacjach. Czy stnieje taka możliwość, że jakaś aplikacja ustawiła mikrofon telefonu na główny?
    piotrkol7
    Level 39  
    Miałem na myśli mikrofon ze słuchawek podłączonych do telefonu.
    ogurekzielony1
    Level 2  
    Wygląda to tak, że mikrofon w słuchawkach jest, ale dla telefonu go jakby nie ma (dla PC również). Jest jakby wyłączony i zastępuje go zawsze mikrofon telefonu.
    ogurekzielony1
    Level 2  
    Na PC odinstalowałem sterowniki i urządzenie i zainstalowałem ponownie, mikrofon już działa ale głos jest słabej jakości. To nie może być wina słuchawek.