Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kasprzak Unitra RMS475 - proste przestrojenie UKF, jak?

młody641 11 Aug 2020 17:07 483 4
    młody641
    Level 4  
    Witam wszystkich!
    Nabyłem za symboliczną kwotę radiomagnetofon Unitra Kasprzak RMS475. Wiem, że głowica UKF nie jest przestrojona na CCIR i chciałbym to zrobić. Czytałem tu na forum kilka poradników, ale każdy przedstawia ten model inaczej i nie wiem która metoda jest poprawna. Czy może ktoś opisać w miarę prostą metodę i sprawdzoną przy okazji przestrojenia tej głowicy? I czy ktoś może dysponuje instrukcją serwisową do tego modelu? Schemat mam a instrukcji znaleźć nie mogę niestety.

Za wszystkie podpowiedzi dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie :)
    diantus
    Level 32  
    olekt2002 wrote:
    Nie ma takiej metody, niestety.

Znalazłem taką metodę. Polega ona na przerobieniu układu oscylatora wg schematu RMS451. W RMS475 układ PCB jest ten sam co w RMS451 również ta sama numeracja elementów. Przeróbka ta sprowadza się do wymiany czterech kondensatorów pod cewką oscylatora na wartości wg RMS451 skorygowanych wg wskazówek przestrojenia również dla RMS451.
    olekt2002
    Level 30  
    Owszem, jest to metoda, ale przy braku dostępu do miernika częstotliwości słabo to widzę. Tym bardziej w wykonaniu amatora.
    diantus
    Level 32  
    olekt2002 wrote:
    Owszem, jest to metoda, ale przy braku dostępu do miernika częstotliwości słabo to widzę. Tym bardziej w wykonaniu amatora.

Informacje zamieszczane na forum nie są kierowane wyłącznie do autora; są ogólnie dostępne. Z informacji zamieszczanych na forum nie korzystają wyłącznie amatorzy, tu: początkujący. Dlatego fałszywych odpowiedzi na zapytania zamieszczać nie należy.