Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kluczyk bezdotykowy - zagubiony kluczyk bezdotykowy

piotrasz 11 Sep 2020 13:38 3432 21
    piotrasz
    Level 10  
    Witam.
    Mam problem ze znalezieniem zgubionego kluczyka bezdotykowego do auta. Wiem na pewno, że zginął gdzieś w domu. Niestety pomimo usilnych poszukiwań od wielu dni, nie udaje się go znaleźć.
    Czy istnieje jakieś urządzenie przy pomocy którego udałoby się namierzyć taki kluczyk? Nie znam się na elektronice zbytnio, jednak domyślam się, że skoro samochód wykrywa obecność kluczyka gdy jest w pobliżu (np. rozkładając lusterka), w podobny sposób mogłoby go coś wykryć.
    Nie proszę oczywiście o poradę wymontowania z auta całego systemu rozpoznawania kluczyka bezdotykowego, ale o jakiś prostszy sposób. Wykrywacz do metalu też chyba raczej nie wchodzi w grę, ze względu na zbyt dużą ilość metalowych przedmiotów w domu.
    Będę ogromnie wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Pozdrawiam wszystkich.
    adamski123
    Level 20  
    Witam, jedynym sposobem to goście z walizką co kradną samochody, a tak na poważnie to szukaj aż znajdziesz. pozdro
    piotrasz
    Level 10  
    O sposobie "na walizkę" słyszałem, jednak raczej ze złodziejami samochodów wolałbym nie mieć do czynienia. Drugi sposób "na wyrywacz kabli" wypróbuję, bo mam gdzieś takowy kupiony i nawet jeszcze ani razu nie używany (dzięki!). ;-)
    Jeśli komukolwiek przyjdzie jeszcze jakiś inny (nawet odrobinę szalony) pomysł do głowy - piszcie. Na pewno napiszę o efektach poszukiwań.
    adamski123
    Level 20  
    Ciekawy temat siedzę w branży kluczykarskiej paręnaście lat i sam chciał bym poznać inny sposób na szukanie keylessa (jak kluczyk jest w domu to się znajdzie)
    Tommy82
    Level 41  
    @xury
    To chyba nie zadziała
    Nie znam się ale się wypowiem.
    Taki kluczyk raczej jest pasywny tzn odpowiada pytany trzeba by pytać apotem na jakimś rtlsdr+antena kierunkowa poróbować na watterfalu szukać peaków odpowiedzi na odp częstotliwości w sumie jak jest pasywny powinien zareagować na dowolny nadajnik który go zasili.
    Ale to tylko moja teoria. No jest pytanie czy odróżnimy zasilenie od odpowiedzi.
    Hektar Zahle.r
    Level 28  
    Jak masz otwarty samochód to żaden problem.
    DjMapet
    Level 43  
    Szukałeś w pralce?
    Lata temu, parę dni szukałem kluczyków do auta a znalazła je żona jak szykowała pranie - były w kieszeni spodni, które feralnego dnia wrzuciłem do pralki. :-)

Pozdrawiam.
    castin
    Level 24  
    Hektar Zahle.r wrote:
    Jak masz otwarty samochód to żaden problem.

Zdemontować antenę od keyless (zewnętrzna lub wewnetrzna), przedłużyć kabel np. skrętką i szukać sygnału po domu z drugą osobą na telefonie w aucie.
    piotrasz
    Level 10  
    Po kolei:
    1. auto Kia Carens 2014
    2. spodnie, z których wypadł, nie były wtedy prane
    3. auto jest otwarte bo mamy drugi, taki sam kluczyk - w komplecie są 2
    4. sposób z przedłużeniem anteny wydaje się być dobry, jednak najpierw muszę wiedzieć gdzie ona się w aucie fizycznie znajduje i do ilu metrów można ją przedłużyć? Czy @Hektar Zahle.r miałeś to samo na myśli co @castin ? Poza tym auto rozpoznaje czy kluczyk jest w środku samochodu (można uruchomić silnik), czy tylko w jego pobliżu - wówczas rozkłada lusterka i można tylko otworzyć drzwi lub niezależnie klapę bagażnika. Czy robi to ta sama antena, czy np. dwie, trzy różne?
    adamski123
    Level 20  
    Kolego ten pomysł z przedłużeniem anteny może i dobry,ale jak coś pokopiesz w samochodzie to będziesz miał większe koszta jak dorobienie drugiego kluczyka.Ja na twoim miejscu dał bym sobie na wstrzymanie kluczyk zginą w domu prędzej czy pużniej się znajdzie pozdrawiam.
    Hektar Zahle.r
    Level 28  
    Antenę masz nad kolumną po lewej. Przepinając samą antenę na dłuższy kabel nic nie zepsujesz.

1. Hood switch
    2. Burglar horn
    3. IPM & RF receiver
    4. Key warning switch
    5. Front door switch
    6. Front door lock actuator & switch
    7. Rear door lock actuator & switch
    8. Rear door switch
    9. Tailgate lid switch

1. Antenna
    2. IPM connector
    3. Antenna bracket

piotrasz
    Level 10  
    @Hektar Zahle.r wielkie dzięki za tak szczegółowe informacje! Jak myślisz do ilu metrów kablem antenowym można ją bezpiecznie przedłużyć?
    Hektar Zahle.r
    Level 28  
    Można do woli tylko żeby kabel był 50Ω. Najgorzej będzie polutować te złącza z obu stron.
    piotrasz
    Level 10  
    Na pewno wypróbuję ten sposób. Jeśli okaże się skuteczny, na co liczę, podzielę się tą informacją. :-)
    adam7009

Level 40  
    Nie wiem czy to ma sens,praktycznie trzeba stać przy drzwiach auta aby je otworzyć ,stojąc bardziej z tyłu lub odległości na wyciągnięcie ręki nie rozpoznaje kluczyka,tak samo w aucie musisz być we wnątrz aby je uruchomić.
    piotrasz
    Level 10  
    Wydaje mi się, że ma sens. Gdy już się zdemontuje antenę i przedłuży ją kablem, mając drugi kluczyk, można będzie sprawdzić rzeczywistą odległość od anteny, do jakiej auto na niego reaguje. Jeśli będzie to dajmy na to do 1 metra od anteny, to w zupełności powinno wystarczyć aby w domu zlokalizować miejsce w którym na pewno się znajduje, nawet jeśli nie widać go jeszcze gołym okiem.
    castin
    Level 24  
    Heh, teraz chłop musi napisać, bo chyba go zbanują za brak wyjaśnienia 😉.
    piotrasz
    Level 10  
    Niestety, dotychczas nie znalazł się.
    Na razie po wielu konsultacjach ze znajomymi (w tym mechanikami samochodowymi), górę wzięła opinia, podobna do zamieszczonej wyżej przez @adamski123.
    Bardzo spodobał mi się pomysł z przedłużeniem anteny, jednak słabo potrafię lutować i do tej pory nie znalazłem w pobliżu nikogo do pomocy w tym zadaniu.
    Będę jeszcze próbował znaleźć...

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł napisać więcej.