Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Sharan 2010 (stara buda) - Przekaźnik klaksonu

pete.c 11 Sep 2020 18:40 591 4
    pete.c
    Level 12  
    Witam. Potrzebuję ustalić gdzie znajduje się przekaźnik klaksonu w tym aucie. Ma ktoś jakieś schematy?
    Znalazłem schematy na jakiejś rosyjskiej stronie, rozkład pasuje, ale bez skutku po zwarciu styków roboczych. Założyłem multifunkcję, i zmieniła się elektryka, potrzebuję się gdzieś wpiąć. Może być przy jakiejś wtyczce. Bezpiecznik jest cały, sam klakson na krótko też działa. Pozdrawiam.
    milejow
    Level 43  
    Kratka z przekaźnikami za skrzynką, drugi rząd od dołu i drugi przekaźnik od lewej.
    Zewrzyj brązowo/czarny z brązowym albo podaj masę na brązowo/zielony, na włączonym zapłonie klakson powinien zacząć działać.
    pete.c
    Level 12  
    Zgadza się, dziękuję. I tam powinienem podłączyć przewód ze styku 9 sterownika 451? na styk roboczy? bo nie działa.
    Podanie masy na zielono brązowy odcięty z wtyczki T5 airbagu pin 3 też włącza klakson... No ale tego nie mam jak robić, dlatego jest odcięty... Cała dołożona multifunkcja działa poprawnie w blokach pomiarowych VCDS, tylko z tym klaksonem mam jakiś czeski film...
    To wszystko działa na dwóch przewodach i masie. Skoro działa multifunkcja w blokach pomiarowych, to chyba i klakson powinien?
    milejow
    Level 43  
    pete.c wrote:
    Skoro działa multifunkcja w blokach pomiarowych, to chyba i klakson powinien?

Nie pomogę, nie bawiłem się nigdy kultifunkcją, myślę, że sterowanie na klakson wychodzi z modułu funkcji kolumny kierownicy.
    pete.c
    Level 12  
    Szarik czegoś takiego nie ma... też się zdziwiłem... Wszystko rozdziela sterownik 451/452, i taką właśnie funkcję pełni. Przy opcji z multifunkcją.

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Pin 9 multifunkcji nie kluczuje masy. Moduł do zwrotu na mój gust...