Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta graficzna gtx 1050 nie działa.

DazziMoon 01 Oct 2020 22:18 864 3
 • #1
  DazziMoon
  Level 2  
  Cześć!
  Potrzebuje pomocy jak naprawić kartę graficzną gtx 1050 2gb low profile, która przestała działać, po tym jak próbowałem naprawić wentylator do karty graficznej, ponieważ przestał działać i zaczął się nagrzewać do 96'C. Wyjmowałem kartę wiele razy i wkładałem ponownie jak również wyjmowałem różne podzespoły karty i działał bez działającego Wentylatora, lecz pewnego dnia wyjąłem kartę, i do teraz karta nie działa, nie wyświetla obrazu ani się nie nagrzewa. Przyczyną jest na pewno karta graficzna, gdyż wkładałem w ten sam slot inną kartę i normalnie wyświetlał obraz. Dodatkowo dodam, że miałem problemy już wcześniej z kartą graficzną, podczas grania odczuwałem mocne spadki fps, nawet na mało wymagających grach, musiałem grać na niskich wymaganiach. Od razu po zakupie komputera odpaliłem gry na wysokich wymaganiach takie jak: GTA 5, Rise of the Tomb Raider.  Sprzęt:
  Processor: intel(R) Core(TM) i5-3570 CPU @ 3.40GHz
  RAM: 16.0 GB
  Zasilacz: 250W Zasilacz H250AD-00 - Dell OptiPlex
  Płyta główna: Dell 0YXT71
  Karta graficzna: GeForce® GTX 1050 Low Profile 2G

  z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  2konrafal1993
  Level 36  
  Temat kart to bardzo trudny temat... Obejrzyj płytkę czy nic nie jest oderwane np. Malutki kondensatorek i tak dalej. Tak na prawdę chcesz odpowiedzi na temat tak skomplikowany że nikt nie zgadnie nie mając przed sobą tej karty.
 • #4
  Dra98
  Moderator of Computers service
  DazziMoon wrote:
  karta nie działa, nie wyświetla obrazu ani się nie nagrzewa. Przyczyną jest na pewno karta graficzna

  Pozostaje wymiana uszkodzonego sprzętu.
  Jeśli karta nie wyświetla obrazu (pomijam poprawność podłączenia itd) i kodu błędu w menedżerze urządzeń , gdyż w ogóle nie działa (nawet z inną kartą by odczytać) to jest uszkodzona. Co jest uszkodzone pozostaje zdiagnozować, sekcja zasilania, GPU, kontroler pamięci - też GPU, moduł pamięci czy coś innego. Naprawa w serwisie praktycznie nieopłacalna.