Witam
Mam taki problem z radiem Jowita 2. Jakiś czas temu włączyłem radio i po dłuższej chwili głośnik zaczął odrobinę harczeć, po czym ucichł. Podłączając zewnętrzny głośnik, reszta radia jest jak najbardziej sprawna (za wyjątkiem precyzera). Model głośnika to TONSIL GD 10-16/5/2 2,5W 4Ohm. Miernikiem sprawdziłem głośnik i wartość Ohm była prawidłowa. Co powinienem zrobić dalej? Wymienić po prostu głośnik czy coś dalej kombinować? Jeśli mowa o wymianie to na jaki? (2,5 nie znalazłem w internecie. Tylko 5 W). Dodatkowo chciałbym wymienić ten potencjometr od precyzera, niestety nie wiem na jaki.
Mam taki problem z radiem Jowita 2. Jakiś czas temu włączyłem radio i po dłuższej chwili głośnik zaczął odrobinę harczeć, po czym ucichł. Podłączając zewnętrzny głośnik, reszta radia jest jak najbardziej sprawna (za wyjątkiem precyzera). Model głośnika to TONSIL GD 10-16/5/2 2,5W 4Ohm. Miernikiem sprawdziłem głośnik i wartość Ohm była prawidłowa. Co powinienem zrobić dalej? Wymienić po prostu głośnik czy coś dalej kombinować? Jeśli mowa o wymianie to na jaki? (2,5 nie znalazłem w internecie. Tylko 5 W). Dodatkowo chciałbym wymienić ten potencjometr od precyzera, niestety nie wiem na jaki.