logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mostkowanie szyny zaciskowej uziemiającej z szyną masy - czy to skuteczne uziemienie?

KrzysztofHybsz 03 Paź 2020 11:21 669 3
REKLAMA
  • #1 18956431
    KrzysztofHybsz
    Poziom 8  
    Posty: 12
    Ocena: 5
    W instalacji starego budynku nie ma przewodu uziemiającego. Czy jeżeli z mostkuję szynę zaciskową uziemiającą z szyną od masy da to w efekcie uziemienie wpinając w zaciski uziemienia przewody uziemiające które mi pozostawały wolne.
  • REKLAMA
  • #2 18957002
    slawekx
    Poziom 29  
    Posty: 1424
    Pomógł: 53
    Ocena: 196
    A skąd masz przewody uziemiające ? I jak możesz to narysuj schemat tych połączeń.
  • REKLAMA
  • #3 18957543
    CYRUS2
    Poziom 43  
    Posty: 17846
    Pomógł: 1234
    Ocena: 3493
    KrzysztofHybsz napisał:
    W instalacji starego budynku nie ma przewodu uziemiającego.
    Nie musi być bo jest przewód PEN.
    Jeżeli to domek to może nie by PEN tylko zalecenie instalacji w ukladzie TT.
    KrzysztofHybsz napisał:
    Czy jeżeli z mostkuję szynę zaciskową uziemiającą z szyną od masy
    W instalacji nie ma "masy".
    Kolego wezwij fachowca - nie baw się w elektryka.
  • #4 18958666
    retrofood
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 31317
    Pomógł: 1140
    Ocena: 4789
    KrzysztofHybsz napisał:
    W instalacji starego budynku nie ma przewodu uziemiającego. Czy jeżeli z mostkuję szynę zaciskową uziemiającą z szyną od masy da to w efekcie uziemienie wpinając w zaciski uziemienia przewody uziemiające które mi pozostawały wolne.

    Nie. I nie tykaj tego bo z opisu już wiem, że wiedzę w temacie masz niewielką.
REKLAMA