Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master III - BŁĄD: sprawdź start pod górę

XDLogistics 07 Oct 2020 18:30 6837 5
    XDLogistics
    Level 2  
    Witam

Posiadam Renault Master III z silnikiem biturbo, od czasu do czasu pojawia mi się błąd typu: sprawdź start pod górę.
    Błędy odczytane za pomocą OBD niestety nic specjalnie mi nie mówią.
    Załączam zdjęcia.
    Proszę o i informację na co należy zwrócić uwagę.
    Renault Master III - BŁĄD: sprawdź start pod górę Renault Master III - BŁĄD: sprawdź start pod górę Renault Master III - BŁĄD: sprawdź start pod górę
    genek1000
    Level 35  
    Zrobić diagnostykę sprzętem stworzonym do gadania z Renault. :D
    Sprawdzić wszystkie moduły - nie tylko silnik .
    Widziałeś kiedykolwiek żeby Niemiec dogadał się z Francuzem :D
    Kiedy pojawia się komunikat :?: Nie jest czasami za słaby akumulator :?:
    XDLogistics
    Level 2  
    Chyba jednak bateria bo autko trochę stało. Ale jeszcze z nim spróbuje sobie pogadać po przez DELPHI : )
    Ursus45
    Level 2  
    Witajcie panowie. Czy usterka została zdiagnozowana? Teraz mam podobny błąd w Master 165 i nie wiem czego się spodziewać
    XDLogistics
    Level 2  
    Cześć, już nie za bardzo pamiętam jak ten problem rozwiązaliśmy ale poradzę: dobrze naładuj akumulator, odłącz klemę na ok. 30 min (to czasem pomaga zresetować błędy), sprawdź czujnik przy filtrze powietrza, poruszaj kostką użyj środka do czyszczenia styków, kupiłem coś takiego i przydaje się do czyszczenia i konserwacji), jest jeszcze jedna kostka z kablami która jest w górnej części silnika tak po środku bliżej turbiny.
    Ursus45
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź. Możliwe że mróz -19 tak zadziałał, ponieważ po jakimś czasie i po zgaszeniu auta problem ustąpił. Oby nie wróciło później 🙂