Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Płyta główna/procesor - PC resetuje się co 10 sekund

ClearDevil 07 Oct 2020 20:36 330 12
    ClearDevil
    Level 8  
    Witam. Zakupiłem nową płyte główną H310M D3H Gigabyte oraz do tego procesor I5 9400F z czystej chęci wymiany zespołów.
    Podłączyłem płyte oraz procesor (wszystko dobrze wsadzone, podłączone, sprawdzane 4 razy) i gdy odpalam PC dostaje on tak jak by dużej mocy po czym cichnie i znowu dużo mocy i nagle się resetuje. Reset występuje co około 10-15 sekund. Obraz na ekranie się nawet nie pojawia. Zasilacz marki OCZ 750W działa normalnie przy podłączeniu innej płyty (troche starszej ale nadal działa). Myślałem ze może się to dziać przez pamięć RAM więc kupiłem 2 kości 8gb ddr4 taktowanie 2666 ( płyta obsługuje takie taktowanie). Nie mam pojęcia co to może powodować i nie wiem czy składać na reklamacje i które jak już to składać czy może obydwa oddać. Zamawiane z morele
    ITSpec.

Level 40  
    Stara wersja BIOS na 99%. Musisz zaktualizować na innym procesorze.
    ClearDevil
    Level 8  
    ITSpec. wrote:
    Stara wersja BIOS na 99%. Musisz zaktualizować na innym procesorze.

Dzięki za odpowiedź. Odnośnie tego pewna osoba napisała cytuje "bios stary odpada, bo obsługuje ten proc od pierwszej wersji."
  • Helpful post
    ITSpec.

Level 40  
    Hmm, rzeczywiście od F1...
    Jaka karta graficzna?
    ClearDevil
    Level 8  
    Gefoce 1050 TI, w przyszłym miesiącu miała być zmiana na tego nowego RTX 3060 jeśli by ten procesor i płyta działały ale tera musze się zastanowić
  • Helpful post
    ITSpec.

Level 40  
    Ogólnie zakup starej platformy bez sensu skoro zamierzasz modernizować.
    Pokaż podłączenie wszystkiego.
    ClearDevil
    Level 8  
    enhanced wrote:
    A płyta nówka czy odzysku jest? Nie jest wygięta albo śladów użytkowania nie ma?

Nowa ze sklepu, zamawiane na morele. Pisało jedynie, że opakowanie zastępcze chyba. Wygięta raczej nie była
  • Helpful post
    ITSpec.

Level 40  
    Więc nie nowa, tylko z outletu. Często mają uszkodzone części tam.
  • Helpful post
    Włodi
    Level 19  
    Rzuć okiem na piny w gnieździe procesora, czy któryś z nich nie jest wygięty, bądź nie wdarł się tam jakiś paproch. Podobnie zrób ze slotami RAM, przedmuchaj je najlepiej sprężonym powietrzem. Wypnij kartę graficzną i uruchom bez niej. Procesor nie posiada układu graficznego, ale być może sama płyta ruszy.
    ClearDevil
    Level 8  
    Włodi wrote:
    Rzuć okiem na piny w gnieździe procesora, czy któryś z nich nie jest wygięty, bądź nie wdarł się tam jakiś paproch. Podobnie zrób ze slotami RAM, przedmuchaj je najlepiej sprężonym powietrzem. Wypnij kartę graficzną i uruchom bez niej. Procesor nie posiada układu graficznego, ale być może sama płyta ruszy.

To również robiłem. Próbowałem odpalać bez ramu, z razem, z jedną kością ram, bez karty, z kartą. Myślałem, ze może procesor źle wsadziłem ale jest tylko jedna opcja wsadzenia go więc po sprawdzeniu i ponownym włożeniu nadal to samo.
    https://imgur.com/a/miMURoZ tutaj zdjęcie slota na procesor

Dodano po 2 [minuty]:

ITSpec. wrote:
    Więc nie nowa, tylko z outletu. Często mają uszkodzone części tam.

Napisałem zapytanie do zamówienia u nich co zrobić w takim wypadku jak nie wiem czy to procesor czy płyta główna to automatycznie utworzyli mi zgłoszenie do reklamacji na płyte
    ClearDevil
    Level 8  
    Coś było nie tak z płytą główną, po wymianie wszystko działa.