Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 19 problem z pompą paliwa

11 Paź 2005 19:36 8456 4
  • Poziom 15  
    W mojej Reni (89r, F3N742 90KM wielowtrysk) mam założony gaz, i wszystko było dobrze jak jeżdziłem na LPG, ale w trasie gaz się skończył, przełączm na benzynkę a tu samochód gaśnie. Hol do domu. Dziś rano o dziwo odpalił na benzynie, pochodził z 5 minut i zgasł. Sprawdzałem napięcie na przewodzie pod tylną kanapą do pompy paliwa,i jest po przekręceniu stacyjki 12v przez około 2s. Teraz pytanie jak się dostać do pompy paliwa i gdzie jest przekaźnik od tej pompy.

--------------
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Co do tego napięcia to tak ma być. Po włączeniu zapłonu pompa pracuje 2 sek. i przestaje uruchamia się na stałe po włączeniu silnika.
  • Poziom 12  
    Kiedyś miałem podobny problem w Punto. Była to jedna z pierwszych instalacji gazowych z dwoma przekaźnikami "chamsko" powieszonymi na opasce zaciskowej (nie były schowane z żadnej skrzyneczce itp.). Właśnie jeden z przekaźników stracił "przepustowość". Jeśli podczas rozruchu zwarło się na krótko było OK. Może masz ten sam problem. Pompa paliwa to ostatnia rzecz jaką bym podejrzewał, jeśli słyszysz że po włączeniu zapłonu chodzi przez te 2 sek. Temat pompy przerabiałem miesiąc temu w moim Scenicu. Faktycznie była walnięta. Skończyło się na wymianie. Wieszała się szczotka. Objaw był taki, że po wstrząsie chodziła, a później przestawała.
  • Poziom 17  
    Sprawdz cisnienie paliwa zeby wyeliminowac pompe paliwa.
    Powinna wytwarzac od 2.5 - 3 barow przy wlaczonym zaplonie luz zapalonym silniku. Od czegos trzeba zaczac. Moze jeszcze wtryskiwacze. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    A jednak wysiadła pompa paliwa, ale zeby ją wyjąć trzeba zdemontowć zbiornik (w bagażniku jest otwór, ale tylko do czujnika paliwa). Pompę wymieniłem na nową- kupioną na Allegro zamiennik z gwarancją 12 m-cy.
    Przekaźnik paliwa jest w komorze silnika po prawej stronie patrząc z przodu pojazdu - to tak dla wyjaśnienia jesli ktoś by miał podobny problem.

--------------
    Pozdrawiam