logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Piła stołowa Erbauer 315 vs Scheppach Hs120O vs Makita 2712 ?

Verona 09 Paź 2020 23:16 3558 2
REKLAMA
  • #1 18968605
    Verona
    Poziom 23  
    Posty: 968
    Pomógł: 4
    Ocena: 106
    Witam. Rozglądam się za piłą stołową do celów hobbystycznych, budżet do ok 1000zł. Zależy mi na precyzji (dlatego w każdej pile i tak tarcza do wymiany na większą ilość zębów) ale też przede wszystkim na głośności pracy (nie chcę dręczyć sąsiadów). Z tego też powodu jedynie indukcyjne. Bardzo mało ich mogę znaleźć w sieci. To co wpadło mi w oko to:

    1. Scheppach Hs120o (ok 800zł) .
    2. Erbauer 315mm czyli marka Castoramy (850zł).
    3. Dopłacając Makita 2712 (od ok 1300zł).

    Erbauer i Makita wyglądają niemal identycznie (nawet kolorystycznie) jednak Erbauer ma większą moc (jeżeli ufać parametrom) i jest też cięższa (co by mogło wskazywać na solidność).
    Czy ta Makita czymś się wyróżnia i warto dopłacić (sporo), czy płacę tylko za logo? Wiem że to nierówne porównanie bo 800zł i 1300zł to dwa całkiem różne budżety i nie trudno by ta droższa wygrała, ale w moim porównaniu chodzi o to czy ta Makita by była na tyle lepsza by tą większą cenę usprawiedliwić.
  • REKLAMA
  • #2 18975654
    wiesiekmisiek
    Poziom 33  
    Posty: 1588
    Pomógł: 259
    Ocena: 524
    Makita MLT 100 - cena wyższa ale pewniak. Mam już kilka lat na wyjazdówki z wózkiem i śmiga jak trzeba. Tarcza w zestawie też super.
  • #3 18976632
    Verona
    Poziom 23  
    Posty: 968
    Pomógł: 4
    Ocena: 106
    Chyba faktycznie zdecyduję się na tą makitę
REKLAMA