Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Sharp ES-FD8145W4 - problem z obrotami silnika

11 Oct 2020 16:16 162 3
  • Level 10  
    Witam, mam problem z silnikiem od pralki Sharp ES-FD8145W4. Silnik włożony do pralki z podpiętym paskiem nie wchodzi na obroty wirowania. Ustawiony na 1400 obrotów wiruje może z prędkością 600 cały czas z ta sama prędkością, nie rozpędza się w ogóle. Natomiast bez obciążenia po odpięciu paska klinowego działa normalnie, wchodzi na obroty i wszystko jest ok. Mój trop to kondensator na płytce do którego jest podłączony silnik. W załączniku przedstawiam ową płytkę z zaznaczonym kondensatorem. Może coś pomożecie? Pozdrawiam
  • Level 36  
    Jesli masz watpliwosci co do sprawnosci kondensatora to nalezy go wylutować, upewnić sie ze nie posiada zadnego potencjalu napiecia na pinach. Wykonać pomiar. Ze zdjecia nie wynika nawet jakie powinien miec parametry oprocz tego ze jest to elektrolityczny. Co jest sterownikiem silnika i jego elementem wykonawczym.
  • Level 10  
    Jutro zawiozę go do elektronika żeby go przemierzył i zobaczymy co będzie nic innego mi do głowy nie przychodzi. Podobne działanie ma ten kondensator jak w zmywarkach Amica pompa wogole nie chce ruszyć wymiana na nowy zawsze pomaga wiec moze i tu pomoże.
  • Level 10  
    Witam kondensator wymieniony pralka dziala jak nowa. Temat do zamknięcia. Dzięki i pozdrawiam