Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica pc 5580 A413

21 Kwi 2006 12:13 2908 8
  • Poziom 10  
    Mam problem z pralką a mianowicie próbuje ona ruszyć to w prawo to w lewo ale niestety za bardzo się to jej nie udaje. Gdy dam na wirowanie to ruszy ale kręci się bardzo wolno. Na zwykłym praniu po wystartowaniu szarpie jakby się próbowała rozpędzić...Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc...
  • Poziom 32  
    Proponuje sprawdzić szczotki na silniku ,być może są już na wykończeniu lub się zawieszają.
  • Specjalista AGD
    pawelskawina napisał:
    Mam problem z pralką a mianowicie próbuje ona ruszyć to w prawo to w lewo ale niestety za bardzo się to jej nie udaje. Gdy dam na wirowanie to ruszy ale kręci się bardzo wolno. Na zwykłym praniu po wystartowaniu szarpie jakby się próbowała rozpędzić...Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc...

Sprawdź mocowanie tachometru:!::!::!:
  • Poziom 17  
    Z objawów wychodzi na to, że sprawcą jest definitywnie tacho. Jak wyżej - sprawdź położenie cewki i jej zabezpieczenie.
  • Poziom 10  
    nie wygląda żeby tacho było uszkodzone. Nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych itp. Gdy kręcę bębnem i mierzę miernikiem to daje stałe proporcjonalne go obrotów napięcie. Dodam że to szarpanie to takie krótkie impulsy, jakby takie strzały dostawała...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Miałem okazję dzisiaj wyjąć mój silnik i podłączyć do innej pralki. Silnik pracował tak jak powienien. Więc chyba jest z nim jak najbardzoej ok. Nic nie szarpało ani nie rwało. Pracował równo i prawidłowo. Dodam że sprawdzałem w elektronice tranzystor i triaka sterującego silnikiem. Wymieniłem na inne ale objaw pozostał więc wróciłem na stare. Czyżby tak elektronika padła ? Przecież w tej pralce nie ma chyba nic poza modułem elektroniki i silnikiem....???
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Wczoraj był u mnie serwisant z Amiki, zabrał siłnik. Zadzwonił dzisiaj że do wymiany jest silnik i moduł. Nie wiem jak on to wywnioskował bo elektroniki nie sprawdził z innym sinikiem. Twierdzi że na silniku jest szalka wypalona. Z uwagi na to że ta naprawa jest za darmo bo w moim banku razem z kontem mam ubezpieczenie na naprawy sprzętu rtv i agd nie będę chyba się zastanawiał nad uszkodzeniami bo szkoda chyba czasu. W cenie ubezpieczenia wymieni mi nowy silnik i nową elektronikę. Gdyby chciał ktoś ode mnie odkupić te cuda co zostaną niech się kontaktuje na pawelskawina(malpa)interia.pl. Mieszkam w okolicach krakowa przy drodze na oświęcim. Moim zdaniem silnik powinien byc ok. Nie chce mi się kłócić z serwisantem skoro nic mnie naprawa nie kosztuje. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za porady...