Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres Nivona 830 - Zaraz po włączeniu i przepłukaniu tylko komunikat "Auf

12 Oct 2020 01:11 453 4
  • Level 15  
    Witam!

Odkupiłem od niemieckiego użytkownika na ebay ekspres Nivona 830 z uszkodzonym wyświetlaczem - display defect. Ekspres długo stał suchy i nie znam jego realnej historii, jest ładny i czysty, a sprzedający zarzeka się, że problem był tylko z wyświetlaczem.

Według wskazówek z sąsiedniego wątku na Elektroda.pl, wykonałem adapter według projektu J4arek, naprawiłem i wymieniłem wyświetlacz na nowy OLED 1305 - ale po zamontowaniu pojawił się jako pierwszy komunikat po próbie pobrania wody (woda słabo leci z wylotu kawy) w języku niemieckim "Aufschäumer einsetzen". Test i pobór wody jest tylko na początku jednego dnia po długim odłączeniu od prądu, potem każde włączenie to tylko ten komunikat zaraz po włączeniu - i nic nie działa. Mogę włączyć i wyłączyć - na wyświetlaczu tylko "Aufschäumer einsetzen", czyli by coś wstawić, ewentualnie inny tłumacz niemieckiego mówi :"Użyj spieniacza", co chyba jest bez sensu.

Nie znam niemieckiego - komunikat ten blokuje możliwość przejścia do Ustawień celem zmiany języka.
    Na niemieckiej stronie znalazłem opis podobnego przypadku:
    https://www.coffeemakers.de/infocenter/forum/8617-nivona-830-aufschäumer-einsetzen-,-der-ist-aber-drin

gdzie podano dość enigmatyczną podpowiedź: "Ich vermute Sensor in Auslaufventil ist nicht richtig platziert", czyli posiłkując się automatycznym tłumaczem: "Podejrzewam, że czujnik w zaworze upustowym nie jest prawidłowo umieszczony."
    Może ktoś próbował wyjąć popsuty wyświetlacz i coś popsuł?

Jest film pokazujący wnętrze tego ekspresu - https://www.youtube.com/watch?v=cbf_UVPVHJY
    Jego tytuł sugeruje konieczność rozebrania ekspresu celem dotarcia do wyświetlacza - od razu uprzedzę, nie trzeba rozbierać ekpsresu by wyjąć wyświetlacz, ale sam film podpowiada mi, jak rozebrać taki ekspres - może komuś się przyda.

Proszę o wskazówkę - od czego zacząć i gdzie poszukiwać tego czujnika i jak on wygląda? Jak usunąć ten komunikat?
  • Level 35  
    Nalezy zalozyc koncowke spieniacza mleka.Jak maszyna dlugo stala moze byc pompka uszkodzona.
  • Level 15  
    ssss wrote:
    Nalezy zalozyc koncowke spieniacza mleka.Jak maszyna dlugo stala moze byc pompka uszkodzona.

Przełożyłem komplet - wylot kawy i mleka z mojego drugiego takiego samego ekspresu ale nie zakładałem wężyka od mleka i nie wkładałem go do wody - ten komunikat pojawia się od razu zaraz po włączeniu. Czy jest jakiś sposób na reset tego błędu? Co sprawdza serwis mając taki komunikat?
  • Level 35  
    Najprawdopodobniej w maszynie brak wody nalezy napelnic obwod wody
  • Level 15  
    Cała tajemnica tajemniczego komunikatu w języku niemieckim - jeśli rozbieramy przód ekspresu by wymienić wyświetlacz, to trzeba po jego rozebraniu złożyć go, zakładając KONIECZNIE dolny przedni plastikowy panel, w którym zatopiony jest magnes. Dostajemy komunikat o braku założonego spieniacza, ale powinien to być komunikat w rodzaju "załóż obudowę". Okazuje się, że bez tego dolnego przedniego plastiku, ekspres nie uruchomi się.