Witam, zgodnie z projektem wykonano drenaż stopy fundamentowej. Nachylenie działki ok. 3.5%, glina. Studzienka jakieś 5 mb od domu i niestety po deszczach widać, że podlewa się wodą do takiego poziomu, że na pewno stopa fundamentowa co najmniej 20cm jest zalana.
Dochodzę do wniosku, że glina nie przepuszcza, więc woda deszczowa spływa tam gdzie może, czy powierzchniowo i podpowierzchniowo w obszar domu w żwir. I i już po średnim deszczu widać jak spływa rurą do studzienki drenażowej. Co powienienm zrobić, żeby fundamenty nie zalewały się?
Dochodzę do wniosku, że glina nie przepuszcza, więc woda deszczowa spływa tam gdzie może, czy powierzchniowo i podpowierzchniowo w obszar domu w żwir. I i już po średnim deszczu widać jak spływa rurą do studzienki drenażowej. Co powienienm zrobić, żeby fundamenty nie zalewały się?