Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Electrolux EWF 8040W - zatrzymuje się po 15 min prania

xlesiuad 18 Oct 2020 20:42 855 6
    xlesiuad
    Level 6  
    Witam, mam problem ze swoją pralka, a mianowicie polega na tym że po około 15 minutach prania zatrzymuje się i mruga kontrolka start/stop na czerwono. Podstawowe czynności zrobiłem, czyszczenie odpływu, kable przejrzane, nigdzie nie przytarte, bęben kręci się bez oporu więc nic go nie blokuje, zazwyczaj programator ustawiam na 60stopni, szybkie pranie i max. wirowanie. Niestety nic się nie dowiedziałem z innych tematów
    Gobro
    Level 31  
    Sprawdzić co mówi w trybie serwisowym.
    xlesiuad
    Level 6  
    Jeżeli dobrze wchodzę w tryb serwisowy to mruga tylko na przemian start/stop, raz czerwono raz zielono.
    Może źle coś wchodzę, podpowie ktoś jak w tym modelu odczytać błędy?
    xlesiuad
    Level 6  
    Wszystko poczyściłem dopływ, odpływ, usunąłem błąd włączyłem pranie próbne na 95 stopniach, i widzę że problem pojawia się po drugiej fazie pobierania wody, czyli gdy pierwszy raz pompuje wodę jest ok, następnie wypomowuje, wiruje i drugi raz pobiera wodę, i wtedy pompuje tak jakby pół tyle ile miałoby pobrać zatrzymuje się, przycisk start mruga na czerwono, wciskam go i wtedy zaczyna pobierać druga polowe wody i kończy fazę prania, trochę jest to uciążliwe że trzeba wciskać w trakcie prania teen przycisk, po wypraniu znów ten sam błąd, mruga na przemiennie zielono i czerwono, jakieś porady? Co by można było pokombinować samemu?
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 42  
    Albo będzie już zakamieniony elektrozawór i ma zbyt słaby przepływ: https://north.pl/karta/elektrozawor-podwojny-...alki-electrolux-ewf8040w,TU5-T8-CMMI-G9Y.html albo zabrudzona osadami będzie deszczownica i to ona hamuje ciśnienie podawane przez elektrozawór: https://north.pl/karta/pokrywa-komory-na-pros...alki-electrolux-ewf8040w,10Z-L2-PMMI-G9Y.html
    Rozpocznij od demontażu i gruntownego czyszczenia deszczownicy a jeśli nie będzie rezultatu to wymiana elektrozaworu.
    xlesiuad
    Level 6  
    Wszystko działa jak należy, rzeczywiscie, po rozebraniu deszczownicy okazało się że jeden z wlotów wody był zakamienialy, przez co zmniejszona była średnica otworu. Dziękuję wielkie za pomoc