Witam
Mam problem z naprawą ekspresu ciśnieniowego Saeco Viena de Lux
model SUP 018c z płytą elektroniki M5AV1-8.
Uszkodzenie zaczęło się od spalenia diody Zenera 33 V i rezystora przy tranzystorze mocy TIP33 (ale z tego co wiem, to nie steruje on młynkiem).
Po wymianie wspomnianych elementów (rezystor wstawiłem 180k - nie wiem, czy dobrze, nie mam schematu, a tyle mi wyszło z pomiaru) ekspres daje oznaki życia: grzeje wodę, wytwarza ciśnienie, działa mechanika opróżniania zaparzacza kawy.
Ale po wydaniu polecenia zrobienia kawy - zaczyna mielić kawę i nie przestaje do chwili przemielenia wszystkiego, co ma wsypane.
Mechanizm regulacji ilości kawy do zmielenia działa - odpowiedni przełączniczek zwiera (sprawdzałem, zwarcie jest) ale młynek nie przestaje.
Może ktoś ma jakieś sugestie? lub choćby schemat płytki elektroniki?
Z góry dziękuję.
Z poważaniem
Artur
Mam problem z naprawą ekspresu ciśnieniowego Saeco Viena de Lux
model SUP 018c z płytą elektroniki M5AV1-8.
Uszkodzenie zaczęło się od spalenia diody Zenera 33 V i rezystora przy tranzystorze mocy TIP33 (ale z tego co wiem, to nie steruje on młynkiem).
Po wymianie wspomnianych elementów (rezystor wstawiłem 180k - nie wiem, czy dobrze, nie mam schematu, a tyle mi wyszło z pomiaru) ekspres daje oznaki życia: grzeje wodę, wytwarza ciśnienie, działa mechanika opróżniania zaparzacza kawy.
Ale po wydaniu polecenia zrobienia kawy - zaczyna mielić kawę i nie przestaje do chwili przemielenia wszystkiego, co ma wsypane.
Mechanizm regulacji ilości kawy do zmielenia działa - odpowiedni przełączniczek zwiera (sprawdzałem, zwarcie jest) ale młynek nie przestaje.
Może ktoś ma jakieś sugestie? lub choćby schemat płytki elektroniki?
Z góry dziękuję.
Z poważaniem
Artur