Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nivona NICR788 - najpierw woda w zbiorniku na fusy, potem nawet przestał płukać

15 Nov 2020 23:22 357 3
  • Level 9  
    Witam,
    przeczytałem wszystkie wątki o ekspresie Nivona NICR788...
    U mnie objawy następujące:
    - od jakiegoś czasu, przy parzeniu kawy nagle słychać było takie "syknięcie" i kawa przestawała lecieć. Pozostała ilość kawy wpływały do zbiornika na fiat
    - problem się pojawiał co "którąś" kawę, potem kilka kaw było okej, ale potem znów to samo
    - teraz już w ogóle kawa nie leci, ekspres mieli kawę, zaczyna się parzenie, ale wszystko idzie w zbiornik
    - dodatkowo nie płucze się. Nabiera wodę, ale nic nie wylatuje - wszystko do ociekacza
    - zauważyłem, że ciężko się wkłada blok zaparzacza do ekspresu (tak jakby nie trafiały ząbki w ten trzpień, który kręci)
    - płukanie spieniacza działa.

Co zrobiłem:
    - rozebrałem zawór 4bar i tam nie widać zakamienienia. Rurki drożne
    - kolanko wygląda ok, nie ma przecieku
    - nie wiem, czy dobierać się do górnego zaworu w zaparzaczu...
    - wyczyściłem zawór spustowy, ale nie wymieniłem (powinienem?)
    - zamówić oringi?

Czy można gdzieś dostać zawleczki do rurek w ekspresie? Np przy tym zaworze 4bar?

Proszę o pomoc. Dziękuję.
  • Level 35  
    Do wymiany zawor drenazowy uszczelki w zaparzaczu i zawor w zaparzaczu wyczyscic
  • Level 9  
    ssss wrote:
    Do wymiany zawor drenazowy uszczelki w zaparzaczu i zawor w zaparzaczu wyczyscic

Dziękuję za odpowiedź. Mam pytanie:
    1. Jak dostać się do zaworu drenażowego, żeby go zdemontować? Wyczyściłem sprężynę, ale nie umiałem go wyciągnąć. Czy to od tej strony go można wysunąć? Czy od strony zbiornika jakoś?
    2. Zawór w zaparzaczu. To chodzi o ten u góry? Nad sitkiem? Standardowy zestaw uszczelek wystarczy?