Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja CLARION MAP780 - Czy jest sprawna,jak sprawdzić .

7936 19 Nov 2020 18:17 822 10
    7936
    Level 18  
    Witam. Mam taką nawigację jak w tytule. Nie znam się na tym, a chciał bym sprawdzić czy wszystko z nią jest w porządku.
    Po włączeniu pokazuje mi ekran jak na zdjęciu.
    Nie mam do niej karty pamięci. Jak to uruchomić. Mogę prosić o instrukcje krok po kroku.
    jajacekpl
    Level 24  
    Jakby co ROM do Clariona 780:
    Spoiler:
    http://chomikuj.pl/a_krakow/GPS+nawigacje/Clarion+nawigacja+GPS/Clarion_780
    7936
    Level 18  
    zadam64 wrote:
    Najpierw to poczytaj a pozniej mozesz cos robic w oprogramowaniu urzadzenia.

Już to też czytałem,ale o moim zagadnieniu nie znalazłem informacji . To jest instrukcja dla w pełni działającego urządzenia. A u mnie nie działa tak jak powinien.
    7936
    Level 18  
    Zapoznam się z każdym postem, i każdym dokumentem.
    Jak już wspomniałem, nie znam się na tych urządzeniach, ale wygląda mi to na zwykły brak systemu Windows.
    Nie wiem czy w tych urządzeniach system wgrywa się do urządzenia bez karty pamięci, czy na kartę pamięci.
    A jeżeli miał by być system na karcie pamięci, to jak go wgrać na kartę. I skąd WinCE 5 pobrać dla tego urządzenia.
    wojtek1234321
    Level 35  
    7936 wrote:
    A jeżeli mial by być system na karcie pamięci, to jak go wgrać na kartę. I skąd wince 5 pobrać dla tego urządzenia.
    Post wyżej podałem wszystko wraz z instrukcją. Skopiować pliki i postępować zgodnie z instrukcją i być może ruszy... Tylko potrzebna jest karta nie większa jak 2 GB sformatowana jako FAT16, rozpakować archiwum i zacząć zgodnie z instrukcją od plików Win CE ROM...
    Jak widać na załączonym zdjęciu urządzenie to jest cały czas w menu serwisowym...
    7936
    Level 18  
    wojtek1234321 wrote:
    7936 wrote:
    A jeżeli mial by być system na karcie pamięci, to jak go wgrać na kartę. I skąd wince 5 pobrać dla tego urządzenia.
    Post wyżej podałem wszystko wraz z instrukcją. Skopiować pliki i postępować zgodnie z instrukcją i być może ruszy... Tylko potrzebna jest karta nie większa jak 2 GB sformatowana jako FAT16, rozpakować archiwum i zacząć zgodnie z instrukcją od plików Win CE ROM...
    Jak widać na załączonym zdjęciu urządzenie to jest cały czas w menu serwisowym...

Czy to normalne że jeśli jest w trybie serwisowym, to nie reaguje na przycisk reset?
    wojtek1234321
    Level 35  
    7936 wrote:
    A jeżeli miał by być system na karcie pamięci, to jak go wgrać na kartę.
    Odpowiednie pliki (tzw. ROM) skopiować na kartę (karta odpowiedniej pojemności, zazwyczaj nie większa jak dwa GB, odpowiednio sformatowana, zazwyczaj FAT 16) i w trybie serwisowym wybrać odpowiednią opcję aby urządzenie się zaktualizowało. Jak nie spełnimy odpowiednich warunków update nie wystartuje... WinCE 5, (lub WinCE 6) nie "wgrywa" się na kartę.
    7936 wrote:
    I skąd WinCE 5 pobrać dla tego urządzenia.
    Od producenta urządzenia, lub poszukiwać, może jest gdzieś dostępny ROM...
    Jeszcze jest kwestia odpowiedniego ROM-u dostosowanego do urządzenia. niejednokrotnie takie urządzenia, niby takie same, miały inne płyty główne i ROM był dostosowany do każdej płyty głównej inny i trzeba dobrać odpowiedni...

Dodano po 11 [minuty]:

7936 wrote:
    Czy to normalne że jeśli jest w trybie serwisowym, to nie reaguje na przycisk reset?
    Być może, no bo jeżeli ma uszkodzony system, no to do czego ma się resetować bo systemu tak, jak by nie było?
    7936
    Level 18  
    Dziś stała się nie wiarygodna rzecz.
    Nawigacja żyje. I nic nie zrobiłem. Kilka dni poleżała naładowana. Dziś włączyłem, i ku memu zaskoczeniu pokazało się logo Clarion, a potem jej system. Normalnie szok.

Jakaś mapa jest, nawet to działa. Ale słabo.
    I teraz co dalej? Można ją uaktualnić wgrać nową mapę, nawigację?

I jeszcze kwestia odblokowania. Co to właściwie daje, po za tym że na początek uruchomi się system, a nie nawigacja gotowa do pracy?
    jajacekpl
    Level 24  
    Odblokowanie to właśnie stworzenie możliwości uruchomienia innego niż fabryczny programu nawigacyjnego, ew. własnego panelu (pulpitu).

Sprzęt raczej stary i nowych programów może nie uciągnąć, ew. darmowy MapFactor Navigator Fee.