Pytanie z chemii praktycznej:
Pojawił się pomysł, aby w domku letnim użyć roztworu chlorku magnezu do wypełnienia instalacji wodnej na zimę, aby uniknąć zamarzania i uszkodzeń z tym związanych.
Z informacji na temat chlorku magnezu związanych z jego użyciem w drogownictwie dowiedziałem się, że na pierwszy rzut oka nadawałby się do takiego celu będąc substancją obniżającą znacznie temperaturę zamarzania wody, nietoksyczną i nie powodującą korozji.
Interesuje mnie ta ostatnia kwestia - jak zareaguje typowa instalacja wodna (rurki z tworzywa, stali, baterie, kraniki, uszczelki itp.) na wypełnienie jej takim roztworem? Czy nie będzie problemu z degradacją jej części? Tworzeniem się osadów, kamienia itp.?
Dziękuję z góry za pomoc.
Pojawił się pomysł, aby w domku letnim użyć roztworu chlorku magnezu do wypełnienia instalacji wodnej na zimę, aby uniknąć zamarzania i uszkodzeń z tym związanych.
Z informacji na temat chlorku magnezu związanych z jego użyciem w drogownictwie dowiedziałem się, że na pierwszy rzut oka nadawałby się do takiego celu będąc substancją obniżającą znacznie temperaturę zamarzania wody, nietoksyczną i nie powodującą korozji.
Interesuje mnie ta ostatnia kwestia - jak zareaguje typowa instalacja wodna (rurki z tworzywa, stali, baterie, kraniki, uszczelki itp.) na wypełnienie jej takim roztworem? Czy nie będzie problemu z degradacją jej części? Tworzeniem się osadów, kamienia itp.?
Dziękuję z góry za pomoc.