Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers Cerapur Midi - nie grzeje c.w.u. z pełną mocą

Mateusz.ow 26 Nov 2020 22:45 555 7
    Mateusz.ow
    Level 2  
    Witam,

Mam piec Junkers Cerapur Midi nowy, używam go od sierpnia. Problem jest taki, że mam dom z poddaszem użytkowym i gdy puszczam wodę w łazience na górze do wanny, to c.w.u mimo ustawienia 50°C daje maks 43-44°C.

Problemu nie ma, gdy puszczam wodę w łazience na dole, wtedy piec dochodzi nawet do 58°C.

Ostatnio często miałem problem z losowo wyskakującym błędem H6, ale po zwiększeniu mocy wentylatora na razie tego problemu nie ma.

Czy ktoś może doradzić od czego rozpocząć sprawdzanie?
    clubber84
    Level 28  
    Mateusz.ow wrote:
    Czy ktoś może doradzić od czego rozpocząć...?

Od wykonania telefonu do serwisu. A to z tego powodu, że piec jest jeszcze na gwarancji, a że jest "covid", to podpowiedzą przez telefon, żeby człowieka nie fatygować, jak to będzie jakaś pierdółka do ogarnięcia bez rozbierania urządzenia.
    sp3ots
    Level 38  
    Witam !
    Może masz za małą moc maksymalną dla C.W.U. ustawioną ?
    Parametr 2.1.b
    Mateusz.ow
    Level 2  
    Mam ustawioną na 100.
    Wojewoda82
    Level 28  
    A ile litrów leci do wanny na piętrze na minutę a ile leci w dolnej łazience. Śmiem wątpić, że przepływ jest ten sam, raczej do wanny jest dużo większy.

Zrób eksperyment, odkręć w górnej wannie kran ciepłej wody na pól gwizdka, będzie cieplejsza woda?

Jeśli tak, to masz za duży przepływ w stosunku do wydajności kotła, załóż perlator 7-8l/min na kran wanny.

Inna sprawa, skoro grzejesz wodę przepływowo to po co ją grzejesz na 50 stopni? Zmniejsz na okolice 40 stopni i nie mieszaj z zimną do kąpieli.

Nie chce mi sprawdzać ale twój kocioł pewnie ma moc max na CWU w okolicach 24kW co daje około 10,5 litra/min wody podgrzewanej o 30 stopni w stosunku do temperatury wody wodociągowej. I choćby skały sr...y, więcej nie wyciągnie.
    Mateusz.ow
    Level 2  
    Wojewoda82 wrote:
    A ile litrów leci do wanny na piętrze na minutę a ile leci w dolnej łazience. Śmiem wątpić, że przepływ jest ten sam, raczej do wanny jest dużo większy.

Zrób eksperyment, odkręć w górnej wannie kran na pól gwizdka, będzie cieplejsza woda?

Jeśli tak, to masz za duży przepływ w stosunku do wydajności kotła, załóż perlator 7-8l/min na kran wanny.

Inna sprawa, skoro grzejesz wodę przepływowo to po co ją grzejesz na 50 stopni? Zmniejsz na okolice 40 stopni i nie mieszaj z zimną do kąpieli.

Spróbuję zrobić test. Ustawione mam na 50, bo czasami chcę dolać bardzo gorącej wody do wanny. Wynika to z komfortu użytkowania.
    Wojewoda82
    Level 28  
    Rozumie, do wanny ciężko nalać 38-40 stopni i mieć ciepłą wodę dłuższy czas. Ja biorę tylko prysznice (mając zabudowaną wannę) i mam nastawione 38 stopni na CWU.

Absolutnie się nie czepiam, rozumiem po prostu, że z wanny nie da się nastawić na CWU 40 stopni aby było ok.
    Mateusz.ow
    Level 2  
    Wojewoda82 wrote:
    Rozumie, do wanny ciężko nalać 38-40 stopni i mieć ciepłą wodę dłuższy czas. Ja biorę tylko prysznice (mając zabudowaną wannę) i mam nastawione 38 stopni na CWU.

Ciężko się było nie doczepić? :) Nie będę podawał powodów, ale jest ich wiele, szczególnie przy dzieciach. Czasami potrzebuję bardzo gorącej wody w wannie.

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Piec jest w garażu, wanna na piętrze, więc zmiana temperatury do kąpania nie wchodzi w grę.
    Test okazał się strzałem w 10.. Gdy ograniczam przepływ piec daje tyle ile ustawione.

Dzięki panowie za porady.