logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Junkers dwufunkcyjny cerapur midi problem z ciepłą wodą

agnieszkanwisniewska 26 Kwi 2022 20:24 1107 2
REKLAMA
  • #1 19996209
    agnieszkanwisniewska
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam,

    W piecu dwufunkcyjnym ogrzewanie domu działa natomiast jest problem z ciepłą wodą. Ciśnienie na wejsciu do domu i w piecu wynosi 2 bary (zawsze) ale często nie załącza się płomyk do podgrzania wody. KIedy nie chce sie załączyć płomien to woda ze wszystkich kranow w domu ledwo leci. Następnego dnia problem znika, i woda leci normalnie, płomień sie załącza. Co może być powodem tego że raz woda leci mocno a raz słabo biorąc pod uwagę że ciśnienie jest ok?
  • REKLAMA
  • #2 19996433
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze
    Posty: 1846
    Pomógł: 360
    Ocena: 1445
    Możliwe że coś siedzi w rurach albo defektuje stary zawór. Sam kocioł jest zabezpieczony przed brudem (w turbinie siedzi filtr wody zimnej). Może być również uszkodzona nagrzewnica ale wówczas mamy zator, nie czasowy ale ciągły. Temat raczej dla serwisu. Trzeba odkręcić wyjście wody ciepłej od kotła i sprawdzać przepływ.
  • #3 20577472
    agnieszkanwisniewska
    Poziom 2  
    Posty: 2
    wymieniłam ten shit na nowy piec viessmann i po problemie, nie polecam nikomu junkersów
REKLAMA