Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SGH-C100

kosmo 14 Oct 2005 23:04 2006 8
    kosmo
    Level 11  
    Witam, niedawno kupiłem sobie na allegro c100. Wydawało mi się, że telefon ma słabą baterię, bo po naładowaniu na full, bateria trzymała moze z godzinę. Kupiłem więc nową oryginalną baterię do tego telefonu, a tu okazuje się że z nową jest ten sam problem. Bateria nie formatowana, więc pierwszy raz baterie ładowałem 12h, odłożyłem telefon, nie grałem, nie odtwarzałem dzwięków, poprostu telefon tylko sobie leżał i po 2 godzinach "bateria rozładowana" i telefon się wyłączył. Przy sprawdzaniu stanu baterii kodem *#9998*228#.
    Type: 0 lub Unknow
    Volt: i tu się dzieją dziwne rzeczy bo raz sie zmniejsza drastycznie z 4076 na 3600 potem na 3800 mV i tak skacze.
    Temp: z temperaturą jest podobnie bo raz jest 25'C a raz jest -7'C i też skacze różnie.
    TxLevel: 5
    Gdy telefon sie sam wyłączy i polezy chwilę to po ponownym uruchomieniu telefonu bywa że bateria jest rozładowana a bywa też czasem że jest na full naładowana. I znowu potrfi trzymać jakiś czas a za chwilę od razu z trzech kresek bateri pokazuje jedną lub całkiem się wyłącza.

Wie ktoś na czym moze polegać problem? Telefon pozatym jest chyba w porządku bo nie gubi sieci, smsy wysyła i odbiera z rozmowami też nie ma problemu.

Proszę o pomoc, i z góry dziękuje.
    creepingdeath
    Level 24  
    Nową baterię należy prawdopodobnie od razu włączyć do ładowania i formatować (nie włączac telefonu na wowej bateri bez ładowarki)...
    Próbowałeś porzyczyć od kogoś jeszcze inną baterię??

P.S:
    Ja mam inne pytanie: Co oznacza dokładnie TXLEVEL????
    lepczynski
    Level 11  
    Ten telefon ma baterię Li-ion polymer, która nie wymaga formowania i nie ma efektu pamięciowego. Przy małej eksploatacji wytrzymuje około 4 dni. Jeśli za szybko się rozładowuje to może być uszkodzony. Proponował bym wymianę softu, w 80% przypadków pomaga.
    lukmar
    Level 29  
    creepingdeath aby baterię " sformatować " ( poprawnie sformułować ) trzeba wpierw ją rozładować do stopnia aż się wyłączy tel sam potem na 12 godzin podłączamy do ładowarki , kto ci takich bzdur naopowiadał że nowej bateri nie można włączać ??

A kosmo ciebie niestety ktoś oszukał i wcisnął ci popsuty telefon, prawdopodobnie masz na płycie gł, jakieś zwarcie które powoduje nadmierny pobór prądu

A z tego co mi wiadomo to każda bateria wymaga formatowania.
    creepingdeath
    Level 24  
    Wyczytałem takie bzdury na elektrodzie :p
    A co z tym TxLevel???
    lepczynski
    Level 11  
    Żadna, ale to żadna bateria nie wymaga formatowania !! (to nie dysk)
    Baterie wymagają formowania, ale te starsze. Nowe litowo polymerowe nie wymagają takich zabiegów, nie mają potrzeby formowania, nie mają efektu pamięciowego, mozna ładować lub doładowywać kiedy się chce. A co do telefonu to może być uszkodzony, ale najpierw bym zmienił soft. Pozdrawiam :-)
    krys67
    Level 15  
    W tych samsungach za zasilanie odpowiada układ l-tady który często w nich siada np. po zamoczeniu . To się objawia w nich takim efektem. Można pokusić się o wymianę go samemu , leży obok złącza zasilania. (mały czarny scalak 5-nóżek) trochę trudny do dostania , ale można go zdobyć.
    slawko_k
    Level 34  
    wyjmij ltady i zobacz. jak bedzie ok to znaczy ze padl a faktycznie pada czesto. jakby co to mam je
    kosmo
    Level 11  
    l-tady wywalony zamiast niego wstawiłem diode bo rzeczywiście nieładował ale teraz ładuje tylko ten nadmierny pobór teraz mam inny problem brak zasiegu raz jest a raz niema moze to końcówka mocy lub switch i przesto rozładowuje baterie mam 6 sztuk c 100 z czego 5 działa tylko ta jedna felerna sztuka mi została była zalana wykąpana w wannie wgrany soft i dalej nic.