logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW golf 4 1.6 16 v - migający check engine obroty delikatnie powyżej 600 na rozg

Maxgamingpx 06 Gru 2020 17:47 3510 6
REKLAMA
  • #1 19094464
    Maxgamingpx
    Poziom 5  
    witam.
    Mam problem z moim Golfem 4 1.6 16V ( posiada instalacje LPG) a mianowicie zaczął się od 2 tygodni pojawiać migający check engine(sporadycznie) po podłączeniu do komputera pokazuje wypadanie zapłonu cylinder 1, silnik wtedy pracuje nie równo wymieniłem już kable zapłonowe-cewkę-świece(wymieniłem 2 razy już świecę myślałem że wadliwa) problem zniknął na max 1 dzień i powracał. Drugi problem myślę, że jest połączony z 1 po odpaleniu silnika obroty wskazują 1030?+- a po nagrzaniu lekko ponad 600.Dodam, że wyczyściłem przepustnicę widać było, że była czyszczona lecz coś już złapała. Pomoże ktoś?
  • REKLAMA
  • #2 19094844
    Michał_74
    Poziom 31  
    Witam.
    Te problemy na LPG czy ogólnie na wszystkim? Jak tylko na LPG to doprowadzić do wyższej temperatury autko/silnik i wtedy zezwolić na pracę na LPG. Jak pomoże to do fachowca i do czyszczenia albo podmiany wtryskiwacz gazowy jeden albo i wszystkie. Zaklejają się mazutem.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 19094889
    Maxgamingpx
    Poziom 5  
    Ten problem występuje i na lpg i na benzynie, wtryskiwacze gazowe nowe, czy to może być przez to że tłumik jest dziurawy i mi się wydaje że gdzieś koło katalizatora się rozszczelnił ( słychać że uchodzą tam spaliny).
  • REKLAMA
  • #4 19094958
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Jesli problem występuje i na pb i na lpg to przyczyna leży w instalacji zaplonu lub w usterce mechanicznej. Spryskaj okolice kolektora ssacego przy cyl.1 plakiem. Moze podsysa lewe powietrze. Objawy podobne.
  • REKLAMA
  • #5 19094973
    Maxgamingpx
    Poziom 5  
    Czyli jak dobrze rozumiem wymieniać aż do skutku?
    odpaliłem go przed chwilą błąd samoistnie zniknął
  • #6 19095107
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Co kolega chce wymieniać?
  • #7 19095272
    Maxgamingpx
    Poziom 5  
    sprawdzić sterowniki i choćby wymienić,
    Tak sobie myślę może to od wtryskiwaczy benzyny? ostatnim razem jak byłem w serwisie LPG to mi gazownik mówił, że wtryski benzyny nie za bogate.
REKLAMA