ssss napisał: Tabletka zapchala lejek i dlatego zmielona kawa nie przechodzila do zaparzacza.Nalezy mlynek wyczyscic i ustawic na znacznikach.
Witam. W tygodniu nie było czasu ale polecenie wykonane. Wyczyściliśmy młynek. W sumie to nie rozkręcaliśmy go całego, jedynie wyciągnęliśmy element w którym jest zmielona kawa z wylotem do lejka. Przeczyścilismy żarna i złożyliśmy go, łącząc trzy znaczniki. Ogólnie wygląda, że młynek jest ok. Kawa jest dobrze zmielona i parzy się w sumie taka jak powinna. Jedynie co to krążek jest suchy, ale nadal jest cienki, nie wiem czy to możliwe, ale wydaje mi się że wcześniej miał też mniejszą średnicę, ale z pewnością nie jest nawet w połowie taki gruby czy wysoki jak w czasie, gdy ekspres jeszcze działał bez zarzutu. Poza tym przy wyłączaniu po płukaniu urządzenia do pojemnika z fusami przedostaje się woda. Niewiele, ale jest. Bo po parzeniu krążek był suchy a po wyłączeniu urządzenia był już zamoczony. Pojawia sie też woda pod ociekaczem wygląda, że wydostaje się ze złącza pomiędzy blokiem zaparzania, a resztą ekspresu. Załączam fotkę. Fioletowy to rozlana woda. Czyżby to blok??