logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Podświetlenie rejestracji LED. Gaśnie po chwili, błąd na desce.

Mateusz022 19 Gru 2020 18:46 9579 5
REKLAMA
  • #1 19124861
    Mateusz022
    Poziom 13  
    Posty: 100
    Pomógł: 15
    Ocena: 54
    Cześć.

    Audi a3 8p 2008r.
    Wymienione podświetlenie tablicy na ledowe. Przy dwóch różnych źródłach światła wszystko było ok. Po założeniu nowych diody lekko mrugają, po chwili gasną. Na desce mamy komunikat o spalonej żarówce.

    Co zrobić żeby podświetlenie działało i nie było błędu ?
    Czy jedynym wyjściem jest rezystor lub przeczekanie ? O tym słyszałem.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 19124904
    trojan 12
    Poziom 40  
    Posty: 5011
    Pomógł: 517
    Ocena: 1111
    Kupić lepszej jakości LEDy lub dać równolegle kondensator do oszukania komputera o stałym poborze prądu.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 19125704
    ignac112
    Poziom 21  
    Posty: 465
    Pomógł: 51
    Ocena: 109
    Masz 3 opcje:
    1) dołożyć rezystor dedykowany do LED
    2) markowe diody pod can-bus
    3) wyłączyć "zimną" diagnostykę tych żarówek dedykowanym do audi komputerem diagnostycznym
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 19125767
    pioter488
    Poziom 15  
    Posty: 116
    Pomógł: 14
    Ocena: 59
    Jeżeli jest problem w obwodzie zasilania podświetlenia tablicy komputer po chwili odcina zasilanie tego obwodu i to jest normalne w tym samochodzie
    rozwiązanie: dedykowane żarówki lub LED z Can bus
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 19125818
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Posty: 5666
    Pomógł: 854
    Ocena: 3607
    Podejrzewam, że w stare oprawy wsadziłeś ledy w kształcie dedykowanych żarówek. Przy takim rozwiązaniu niewielka rozmiarami żarówka-ledówka ma zbyt mało świecących chipów żeby zapewnić wystarczające obciążenie. Wymień kompletne lampki na LED-owe, np. takie:
    Podświetlenie rejestracji LED. Gaśnie po chwili, błąd na desce.
    Tu już jest osiemnaście punktów świetlnych co daje wystarczające obciążenie dla oszukania układu kontroli żarówek.
    Mam w swoim A3 8P i nie ma problemu. Miałem takie w Mercedesie i też nie było błędu.
    I tak na zakończenie: żadne "LED- CANBus" nie istnieją. To tylko taki "chłyt markjetingowy" na użytek ciemnych klientów którzy lubią kupować coś, co bardzo mądrze brzmi.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3731611.html
REKLAMA