logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fortnite - Straszne spadki fps

kann123 19 Gru 2020 23:17 1860 27
REKLAMA
  • #1 19125486
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    Witam ponieważ mam taki problem że mam spadki w fortnite komputer nie wyciąga nawet 200 fps pomimo dobrego sprzętu i raz na jakiś czas jest scinka 1 sekundowa spadki od 50 - 10 występują

    specyfikacje :

    karta graficzna - rtx 2070 super
    procek - i7 10gh commet lake
    plyta głowna - gigabyte z490 gaming X
    zasilacz - gigabyte 750H 80 plus gold
    ram - 16ram ( 1 kośc )

    Cały sprzęt jest nowy dzisiaj pobrałem fortnite i nawet nie wyciąga fps ( próbowałem grzebać w systemie i nvidia cotrol panel i troche pomogło lecz nadal występują spadki a fps ledwo dochodzą do 200 proszę o pomoc .

    dodam podczas grania każdy podzespół ma ponizej 50 stopni a % wydajnosc procka i karty itp tez ponizej 50 %
    Wszystko niby powinno być ok ale nie jest
  • REKLAMA
  • #2 19125514
    sunrise84
    Poziom 42  
    Posty: 7221
    Pomógł: 979
    Ocena: 877
    "ram - 16ram ( 1 kośc )"

    I tu masz swoją odpowiedź.

    Co z tego że masz 16GB RAM-u, kiedy jest to tryb Single-Channel a do poprawnej wydajności potrzebna jest praca w Dual-Channel .
    Rozwiązanie to dokupienie drugiej TAKIEJ samej kości RAM, lub sprzedaż tej a kupienie "kit-u" 2x8GB .
  • REKLAMA
  • #3 19125539
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    Czyli jak kupie 2 kosc to bedzie lepsza wydajnosc a jak kupie 3 kosci to jeszcze lepsza ?
  • #4 19125543
    sunrise84
    Poziom 42  
    Posty: 7221
    Pomógł: 979
    Ocena: 877
    Dual-channel – technologia stosowana w kontrolerach pamięci, do wydajniejszej obsługi pamięci RAM. Polega na podwojeniu przepustowości przesyłu danych pomiędzy kontrolerem pamięci a pamięcią RAM. Technologia dual-channel wykorzystuje dwa 64-bitowe kanały, co razem daje magistralę o szerokości 128 bitów dla przesyłu danych pomiędzy pamięcią RAM a kontrolerem pamięci[1].

    Technologia dual-channel wymaga umieszczania modułów pamięci parami, w skorelowanych ze sobą gniazdach (gniazda te na płycie głównej oznaczone są najczęściej odpowiednimi kolorami). Moduły pamięci tworzące parę powinny być takie same. Możliwe jest także używanie podobnych modułów RAM różnych producentów, pod warunkiem, że mają taką samą wielkość pamięci (dopuszczalne są różne timingi (opóźnienia) oraz różne częstotliwości – w takim przypadku płyta główna ustawi częstotliwość pamięci zgodne z częstotliwością najwolniejszej zainstalowanej pamięci RAM). Płyty główne oparte na nowoczesnych chipsetach obsługują tryb dual channel również, gdy użyjemy do jego budowy dwóch par pamięci o różnej pojemności (np. 2x1 GB + 2x2 GB).
  • #5 19125551
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    Dobrze gdy zamowie i dojdzie ram to dam znac czy pomoglo na ten moment bardzo dziekuje za informacje .
  • #6 19125667
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48129
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    Single Channel vs Dual Channel robi różnicę, ale raczej nie taką, żeby z niegrywalnej gry stała się ona nagle grywalna. Przy tej konfiguracji Single Channel powinien wpłynąć na niższe klatki, ale niezależnie od single/dual powinna to być trzycyfrowa liczba.

    Poza tym przez single Channel "kara" za pojedynczy kanał to stałe obniżenie FPS, a nie ścinki co jakiś czas. Sądzę, że pojedyncza kość RAMu nie jest tutaj problemem i polecenie wydania 300 złotych bez sprawdzenia, dlaczego problem występuje jest całkiem możliwie poradą szkodliwą i narażającą Autora na niepotrzebny wydatek.

    https://www.youtube.com/watch?v=_uTLniGdOZs
    https://www.youtube.com/watch?v=1RkyN0Dyo6A
  • #7 19125668
    sunrise84
    Poziom 42  
    Posty: 7221
    Pomógł: 979
    Ocena: 877
    dt1 napisał:
    Single Channel vs Dual Channel robi różnicę, ale raczej nie taką, żeby z niegrywalnej gry stała się ona nagle grywalna. Przy tej konfiguracji Single Channel powinien wpłynąć na niższe klatki, ale niezależnie od single/dual powinna to być trzycyfrowa liczba.

    Poza tym przez single Channel "kara" za pojedynczy kanał to stałe obniżenie FPS, a nie ścinki co jakiś czas. Sądzę, że pojedyncza kość RAMu nie jest tutaj problemem i polecenie wydania 300 złotych bez sprawdzenia, dlaczego problem występuje jest poradą szkodliwą i narażającą Autora na niepotrzebny wydatek.

    https://www.youtube.com/watch?v=_uTLniGdOZs
    https://www.youtube.com/watch?v=1RkyN0Dyo6A


    Ja nikomu nie każe tego kupować, napisałem że gra stanie się płynniejsza.
    Więc skoro nie single-channel jest problemem to gdzie leży przyczyna ?

    Dodano po 59 [sekundy]:

    Fakt nie ma informacji o zastosowanym dysku twardym .
  • #8 19125673
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48129
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    sunrise84 napisał:
    Ja nikomu nie każe tego kupować, napisałem że gra stanie się płynniejsza.

    Musiałem Cię źle zrozumieć czytając drugi post w tym wątku, dla mnie wygląda to na sugestię zakupu:

    sunrise84 napisał:
    Rozwiązanie to dokupienie drugiej TAKIEJ samej kości RAM, lub sprzedaż tej a kupienie "kit-u" 2x8GB


    A to nie musi być wcale rozwiązanie (chociaż oczywiście może być, ale zakładam, że przy single channel w tą grę da się również płynnie grać). Rutynowo warto wykonać log w HWInfo zanim się wyda 300 złotych (sensownie albo i nie).

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3347862.html (spoiler #2)
    Hwinfo: https://www.hwinfo.com/files/hwi_635_4320.zip
  • #9 19126322
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    Teraz głownie opisze mój problem
    Operating System
    Windows 10 Home 64-bit
    CPU
    Intel Core i7 10700KF @ 3.80GHz 32 °C
    Comet Lake 14nm Technology
    RAM
    16,0GB Single-Channel Unknown @ 1200MHz (17-17-17-39)
    Motherboard
    Gigabyte Technology Co. Ltd. Z490 GAMING X (U3E1)
    Graphics
    XB252Q (1920x1080@144Hz)
    4095MB NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER (Gigabyte)
    Storage
    447GB KINGSTON SA400S37480G (SATA-2 (SSD))

    To są moje podzespoły komputer nie chce zrobić 240 fps w league of legends dla mnie to jest dziwne gra chodzi strasznie płynnie ale gdy zobacze wroga albo strzele do niego klatka spada do 50 fps nie rozumiem tego naprawde . temperatury i % zuzycia karty itp maja zawsze pozniej 50 C i 50 % po nawet 5 godzin grania dlatego nie wiem w czym problem jest. w kazdej grze tak mam co jakiś czas jest scinka chwilowa .najczęsciej gdy strzelam się z przeciwnikiem
  • #10 19126359
    sunrise84
    Poziom 42  
    Posty: 7221
    Pomógł: 979
    Ocena: 877
    Grasz online rozumiem ?

    Sprawdź szybkość połączenia i opóźnienia.

    Lecz weź też pod uwagę że nasze sieci telekomunikacyjne/internet nie są przygotowane na takie obciążenia, ponieważ nikt do tej pory nie brał pod uwagę że nagle zacznie się praca online, wideo-rozmowy, nauka zdalna, większy czas spędzany w domu przy laptopie/komputerze/smart tv .
  • REKLAMA
  • #11 19126384
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48129
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    dt1 napisał:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3347862.html (spoiler #2)
    Hwinfo: https://www.hwinfo.com/files/hwi 635 4320.zip

    Wykonaj taki log z piętnastu minut gry, staraj się, aby jak najczęściej do sytuacji z zacięciami dochodziło podczas wykonywania tego logu.

    Z programu CPU-z wrzuć zrzut ekranu zakładek memory oraz SPD (w SPD wybierając slot, który jest obsadzony pamięcią oczywiście).
  • #12 19126430
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    Czyli gdy w grze jest moment najwiekszych scinek mam zminimalizować gre i szybko zrobic ss i wysłać tutaj ?
  • #13 19126435
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48129
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    Nie, masz uruchomić robienie logu przed uruchomieniem gry, potem uruchomić grę, grać kwadrans z uruchomionym w tle HWInfo robiącym w tym czasie log, potem wyjść z gry, zakończyć robienie logu i wspomniany log w formacie CSV wysłać tutaj.
  • #14 19126478
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    A jak mam uruchomić ten log i potem go zakonczyć przez te CSV ?
  • #15 19126482
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48129
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    Jest podany link z instrukcją, podałem go już dwa razy. Czy nie prościej byłoby do niej zajrzeć?
  • #16 19126508
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    zrobiłem testowy plik i zapisał się fortnite log.CSV i tak mam wysłać log do momentu scinki ?
  • #17 19126512
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48129
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    Przeczytaj co napisałem, bo powtarzanie w kółko tego samego jest nudne.
    W poście numer #13 jest napisane w jaki sposób log ma być zrobiony.
  • REKLAMA
  • #18 19126620
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    Zrobiłem cały log ale nie zapisał się w .CSV tylko zapisał się jako Generiglogviever i ma jego ikonke tez moge taki plik tu przesłąć ?
  • #19 19126641
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48129
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    Ja nie wiem, jaki program ma Kolega skojarzony z wymienionym programem i co Kolega zrobił. Jeśli log był zrobiony zgodnie z opisem to proszę go przesłać, powinien to być właściwy log.
  • #20 19126720
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    Tutaj zamieszczam plik .CSV czekam na informacje .
    Załączniki:
    • Fortnite scinki 2.CSV (478.9 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #21 19127445
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48129
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    Czy program HWInfo został uruchomiony przed uruchomieniem gry, jak prosiłem, oraz zakończony po wyłączeniu gry, jak prosiłem, czy w momentach rozpoczynania logowania gra była już uruchomiona i była nadal uruchomiona w tle przy kończeniu logowania?

    No i w dalszym ciągu czekam na zrzuty ekranu, o które prosiłem.
  • #22 19127457
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    Gra byłą urucomiona przed włączeniem programu oraz przy zakańczaniu pobierania logu była nadal włączona
  • #23 19127463
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48129
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    Więc nie każ sobie pisać trzy razy tego samego, zrób raz a dobrze, bo pisanie w kółko tego samego jest okropnie nudne i nawet irytujące. Mamy ponad 20 postów, a nie wykonałeś poprawnie rzeczy, z którą większość osób gdzieś tak do 3, góra 5 postu sobie radzi.
  • #24 19127466
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    Tutaj screeny o które prosiłeś
    Załączniki:
    • Fortnite - Straszne spadki fps SPD.png (18.78 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Fortnite - Straszne spadki fps memory.png (16.46 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #25 19127468
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48129
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    To teraz jeszcze raz jedziesz z logiem. Pamięć jest skonfigurowana poprawnie, chociaż szkoda, że taka wolna - dla tej platformy mogłaby być szybsza.
  • #26 19127488
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    w lobby mam zazwyczaj do 500 fps . Teraz w grze jak sie strzelam to nawet do 150 fps nie doszło a przy strzelaniu to juz w ogolnie nie da się grać 0 płynnosci
    Załączniki:
    • Fortnite scinki Hhh.CSV (245.57 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #27 19127735
    kann123
    Poziom 5  
    Posty: 13
    I sa juz jakies informacje na temat mojego problemu wiadomosx wyżej dalem log tak jak prosiłes

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z niską wydajnością w grze Fortnite, gdzie pomimo posiadania nowego sprzętu (karta graficzna RTX 2070 Super, procesor i7 10700KF, płyta główna Gigabyte Z490 Gaming X, 16GB RAM w trybie Single-Channel) nie osiąga nawet 200 FPS, a występują także sporadyczne zacięcia. Użytkownicy sugerują, że problem może wynikać z pracy pamięci RAM w trybie Single-Channel, co obniża wydajność. Rekomendują zakup drugiej kości RAM, aby przejść na tryb Dual-Channel, co może poprawić płynność gry. Inne sugestie obejmują sprawdzenie dysku twardego oraz jakości połączenia internetowego, ponieważ zacięcia mogą być również związane z opóźnieniami w sieci. Użytkownik dostarcza logi z HWInfo oraz zrzuty ekranu, ale niektórzy uczestnicy dyskusji podkreślają, że problem niekoniecznie leży w pamięci RAM.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA