Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ardo FLSN103SW - Czasami wieszają się i nie przeskakują programy

28 Dec 2020 19:44 237 1
  • Level 10  
    Cześć
    Mam pralkę Ardo FLSN103SW, pojawił się w niej problem, że czasami wieszają się i nie przeskakują programy prania. Czasami towarzyszy temu objaw "cykania". Pomaga na to odłączenie pralki od prądu i ponowne podłączenie (czasami kilka razy).

Teraz właśnie w trakcie prania miałem taki przypadek - pranie na 40°C, zaczęła pranie i prała (z proszkiem) ponad 2h - nie przeskoczył program na płukanie itd.
    Wyłączyłem pralkę z prądu, włączyłem ponownie, odpaliłem ręcznie program płukanie i nie uruchomiła się, tylko zaczęła cykać. Ponownie wyłączyłem, odpaliłem program wirowanie i ruszyła, odpompowała wodę, zaczęła wirować. Wyłączyłem cykl, zmieniłem ustawienie na płukanie i ruszyło. Teraz płuka, zobaczymy czy sama przejdzie do wirowania. Zdarza się to już mi któryś raz z kolei.

Czy ktoś wie, co to może być i jak to ewentualnie naprawić (jeśli się da)?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Nietypowe rozwiązanie problemu ;)
    Sprawcą zamieszania okazał się zawór wody do którego jest podłączona pralka. Zawór "motylkowy", okazało się, że nie otwierał się do końca i do pralki leciała woda pod niskim ciśnieniem. Akurat przerabiałem coś pod umywalką, wymieniłem przy okazji zawory na coś lepszego (Schell) i problem z cykaniem w pralce zniknął ;-) Nie wiem, jakie znaczenia ma ciśnienie wody dla działania programatora, ale jak widać coś w tym musi być.