logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi A4 1.8 ADR - '94r - nietypowy problem z emulatorem immo

Meon 28 Gru 2020 20:23 1281 9
REKLAMA
  • #1 19142835
    Meon
    Poziom 11  
    Posty: 222
    Ocena: 41
    Witam,
    po którymś z kolei problemie z immo postanowiłem go wywalić i zastosować emulator. Immo mam jeszcze w osobnej puszce, nie w liczniku.
    Wtyczkę mam 12-pinową, tak więc bez problemu podłączyłem zasilanie, masę, oraz kabelek zielony do złączonej linii K i W.
    Emulator: https://sterowniki.co/?270,emulator-immobilizera-emu-immo-grupa-vw-audi-vag

    Wszystko fajnie działało 2 dni, w sensie fajnie i nie fajnie. Samochód czasami dłużej musiał kręcić rozrusznikiem żeby odpalić, nie wiem czy to przypadek czy nie.

    W każdym bądź radzie po dwóch dniach zaczął znów odpalać i po sekundzie gasł, w VCDS błąd immo.
    Rozebrałem i okazuje się że jeśli odepnę przewód diagnostyczny (linia K chyba) od emulatora to samochód odpala.

    Wiem że mogę kupić jakiś wyłącznik i przerywać linię K, podpinając tylko na potrzebę diagnostyki, jednak chyba nie o to chodzi.
    Podpowie ktoś mądrzejszy, dlaczego tak się może dziać, jak temu zaradzić i w jaki sposób może to wpływać na pracę samochodu? Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 19142886
    Meon
    Poziom 11  
    Posty: 222
    Ocena: 41
    Tak, wypiąłem i w miejsce org immo włożyłem emulator.
  • REKLAMA
  • #5 19143142
    Meon
    Poziom 11  
    Posty: 222
    Ocena: 41
    W zalaczniku zdjecie ecu.
    Załączniki:
    • Audi A4 1.8 ADR - '94r - nietypowy problem z emulatorem immo IMG_20201228_220153.jpg (1.14 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #6 19143162
    adam7009

    Poziom 41  
    Posty: 5609
    Pomógł: 656
    Ocena: 1633
    Nie zmieniałes radia może ,masz oryginalne?nie masz problem ów z abs,srs itp....?
    Konto firmowe:
    AUTO-ELELEKTRONIK AB
    Linowiec, Lisewo, 86-230 | Tel.: 697XXXXXX (Pokaż)
  • #7 19143182
    Meon
    Poziom 11  
    Posty: 222
    Ocena: 41
    Radio mam z innej A4b5 (ten sam model, ale z innej), w moim wyświetlacz padł. Po wpisaniu kodu działa bez zarzutu.
    Żadnych innych problemów z autem nie ma.
  • #8 19143191
    adam7009

    Poziom 41  
    Posty: 5609
    Pomógł: 656
    Ocena: 1633
    masz zakłócenia na lini K,zostaw odpięte ,lub emulator nie chce współpracować.
    Konto firmowe:
    AUTO-ELELEKTRONIK AB
    Linowiec, Lisewo, 86-230 | Tel.: 697XXXXXX (Pokaż)
  • #9 19143405
    Meon
    Poziom 11  
    Posty: 222
    Ocena: 41
    Czyli najlepiej zrobić sobie przełącznik na linii K, aby móc korzystać z vcds?
  • REKLAMA
  • #10 19151293
    Meon
    Poziom 11  
    Posty: 222
    Ocena: 41
    Witam, a więc tak - zrobiłem przełącznik 0/1 (linia k z emulatorem) i niestety dalej nie działa vcds, nie umie połączyć się z silnikiem.
    Nie mam pojęcia dlaczego tak się może dziac. Nie może być przewód troszkę dłuższy, nie może być włącznika? Jest on na pewno sprawny.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik Audi A4 1.8 ADR z 1994 roku napotkał problemy z emulatorem immobilizera po jego zainstalowaniu. Po dwóch dniach użytkowania samochód zaczął gasnąć po uruchomieniu, a w VCDS pojawił się błąd immo. Po odłączeniu przewodu diagnostycznego (linii K) od emulatora, auto odpalało normalnie. Użytkownik rozważał zastosowanie przełącznika na linii K, aby móc korzystać z diagnostyki VCDS. Po zainstalowaniu przełącznika problem z połączeniem z silnikiem nadal występował, co sugeruje zakłócenia na linii K lub niekompatybilność emulatora.
REKLAMA