Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Omega B gasnie silnik przy duzej predkosci, o co chodzi?????

tosiek81 16 Oct 2005 23:50 1673 3
Optex
    tosiek81
    Level 11  
    Witam. problemiz moja Omega 2,0 16V z 96 r. Dzisiaj jadac wieczorem ok 120 km/h w mojej Omedze przestał pracowac silnik, wskazowka obrotomierza spadla na '0' (zero) a nie jechalem na biegu jałowym, tylko na 5 -tce, wciskalem sprzegło i puszczalem ale nic nie zaskoczylo, zjechalem na bok wylaczyem silnilk i zapalilem bez problemu,. Po ujechaniu kilku kilometrow problem sie ponowil, tez przy wiekszej predkosci ale nie zwrocilem uwagi czy przy takiej samej, Ta sam historia stanąłem na poboczu wylaczylem stacyjke i uruchomilem ponownie silnik i wszytsko ok. Pozniej na dwupasmowce chcialem wymusic ten blad jeszcze raz, przyspieszylem i jechalem napewno szybciej niz za poprzednimi razami ale blad nie wystapil, co to moze byc???? ja to wiaze z abs-em, takie mam podejzenia, pewnie bledne ale, wczesniej nic sie takiego nie dzialo a przed wystapieniem usterek kilka razy gwaltownie ha,mowalem w celu sprawdzenia przyczepnosci samochodu na mokrym asfalcie, abs za kazdym razem sie wlaczyl, i tak mi sie to skojarzylo, po ponowynm wlaczeniu stacyjki check zgasł, Co o tym sadzicie???? Pomozecie???? :)
  • Optex
    Jacek79
    Level 37  
    pierwsze pytanie czy masz gaz?
    drugie to czy jest jakis dołozony alarm lub immobilizer co odcina zaplon.
  • Optex
    tosiek81
    Level 11  
    gazik mam, podcisnieniowa instalacja, 10 tys na niej zrobilem bez problemow, na gwarancji jest, co do zabezpieczen typu alrm czy immobilaiser to wszystko standardowe, alarmu brak. immobilaiser pewnie jest ale oryginalny, co do gazu to mialem podobne problemy ale byla inna przyczyna, przy 150- 160 km/h jak wrzucilem na luz to wtedy gasilo silnik, pojechalem do gazownikow i problem znikł, sprawdzili filter powietrza i podlaczyli pod kompa i jest ok, aha i wtedy jak wrzucilem piatke to samochod odpalal, pomiedzy dwoma kolejnymi zgasnieciami silnika, samochod raz szrpnał, jechalem bodajze na 4 czy 3 biegu i powoli przyspieszajac samochodem szarpnelo tak jakby z braku paliwa czy cos w tym stylu??? ale szarpnelo mocno odczuwalnie i krotko, i raz tylko, moze to byc z tym powiazane, pozdawiam
    tosiek81
    Level 11  
    jak sprawdzic czy jest immobilaiser???? bo nie jestem pewien, mam centralny z pilotem, alarmu raczej nie ma, bo przy otwieraniu kluczykiem nic nie piszczy anie nie mruga :) HELP bo nie wiem czy mi sie sytuacja nie powtorzy jadac gdzies dalej w trase, do tej pory mnie nie zawodzil ten samochodzik, a teraz troche sie boje dalej jechac