Dzień dobry. Czy któryś z szanownych forumowiczów mógłby podrzucić jakis akt prawny dotyczący montowania pieców gazowych, bądź podpowiedzieć:
1. jak interpretować to, że rura z gazem musi iść 10 cm od kanałów wentylacyjnych? (jest komin ceglany, cegła ma grubość ok 10 cm, czy rura może iść tuż przy cegle?)
2. gdzies tam czytałem, że przewód kominowy musi miec spadek min 5% (tak jest, czy dotyczy to tylko piecyków w mieszkaniach, jak rura wychodzi za ścianę, a nie w pionowy komin?)
3. czy przewód kominowy od piecyka gazowego może miec kilka zakrętów, zanim wejdzie do pionowego komina?
4. Czy dopuszcza się montaż pieca gazowego w pomieszczeniu z piecem na węgiel? W jakiej odległości?
5. Pewnie się nie dopuszcza, więc czy wystarczy ścianka z płyty g-k, żeby wyodrębnić osobne pomieszczenie? Musza być drzwi? Na zdjęciach widziałem tylko przegrody między piecami.
6. Jak liczyć wysokość pomieszczenia z piecem gazowym? Są schody i jest skośny sufit. W miejscu zamontowania pieca byłoby na styk 220 cm, ale potem sufit się obniża i reszta pomieszczenia ma 180 cm. Kubatura 8m byłaby.
1. jak interpretować to, że rura z gazem musi iść 10 cm od kanałów wentylacyjnych? (jest komin ceglany, cegła ma grubość ok 10 cm, czy rura może iść tuż przy cegle?)
2. gdzies tam czytałem, że przewód kominowy musi miec spadek min 5% (tak jest, czy dotyczy to tylko piecyków w mieszkaniach, jak rura wychodzi za ścianę, a nie w pionowy komin?)
3. czy przewód kominowy od piecyka gazowego może miec kilka zakrętów, zanim wejdzie do pionowego komina?
4. Czy dopuszcza się montaż pieca gazowego w pomieszczeniu z piecem na węgiel? W jakiej odległości?
5. Pewnie się nie dopuszcza, więc czy wystarczy ścianka z płyty g-k, żeby wyodrębnić osobne pomieszczenie? Musza być drzwi? Na zdjęciach widziałem tylko przegrody między piecami.
6. Jak liczyć wysokość pomieszczenia z piecem gazowym? Są schody i jest skośny sufit. W miejscu zamontowania pieca byłoby na styk 220 cm, ale potem sufit się obniża i reszta pomieszczenia ma 180 cm. Kubatura 8m byłaby.