Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Bosch E 21 SB - jak rozpołowić niemiecką Celmę z udarem

09 Jan 2021 14:23 294 3
  • Level 12  
    Pacjent: Bosch E 21 SB Scintilla SA nr 0 603 143 103
    seria COMBI - starszy brat polskiej Celmy PRCr 10/6 z tym że z wbudowanym udarem

Usterka: nie chce się włączyć

Problem: jak rozpołowić obudowę, a dokładnie jak zdemontować metalową tuleję za uchwytem. Odkręciłem 2 śrubki tulei a dalej ani drgnie.

Znalazłem podobny model 0 603 122 003 i tu identyczna obudowa jak w Celmie. Może ktoś z Państwa, miał podobny problem, może trzeba to zrobić w siłowy sposób a może jest na to jakiś "patent".
    Choć chyba bez ściągnięcia bohrkopfu (uchwytu się nie obejdzie)

Tu obrazek mojej wiertarki chodzi o zdjęcie tulei nr 120
    Bosch E 21 SB - jak rozpołowić niemiecką Celmę z udarem

Dziękuję i pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 37  
    Tuleje trzymaja z jednej strony wkrety (maderschrabe) a w przedniej bolce sprezynowe ktore trzeba usunac /chyba 131 i 132/ . Oczywiscie trzeba odkrecic poczynajac od uchwytu wiertarskiego (bohrfuter) . Opis pewnie w jezyku niemieckim posiadasz dlatego wstawilem slowa z jezyka niemieckiego .
  • Helpful post
    Level 30  
    Pawpraw wrote:
    Odkręciłem 2 śrubki tulei a dalej ani drgnie.

To wystarczy do zdjęcia tulei metalowej ale po tylu latach mocno trzyma się, ja to robiłem metodą siłową w imadle (tuleja i borkop owinięty szmatą) i korpusem próbowałem przekręcać, pociągać i wyginać z wyczuciem na boki a tulei też nie można za mocno w imadle ścisnąć.
  • Level 12  
    Dziękuję Panowie za podpowiedzi!
    Pacjent działa!

Moje skuteczne rozwiązanie sprawy - odkręcamy 2 śruby nr. 43, niestety ściągamy bohrkopf nr. 102 i kolejne części od nr 130 i resztę - ciężko bo ciężko ale jakoś schodzi.

Pozdrawiam